Siatkówka

Kolejna gwiazda żegna się ze Stocznią!...

O problemach finansowych Stoczni Szczecin mówiło się już od ponad miesiąca, ale prawdziwa lawina osunęła się w ostatnich tygodniach. Najpierw jako pierwszy z klubem pożegnał się Bartosz Kurek, a w jego ślad poszli Aleksander Maziarz, Nicholas Hoag oraz Lukas Tichacek.

 

Nie trzeba było długo czekać na kolejne odejścia zawodników. Jeszcze przed początkiem grudnia z klubem rozstali się Matej Kazijski oraz Asparuh Asparuhov. W kadrze znalazło się ośmiu siatkarzy, ale tylko przez kilka dni...

 

6 grudnia Jerzy Mielewski podał wiadomość o tym, że ze Stoczni odchodzą Łukasz Żygadło, Nikołaj Penczew oraz Nicolas Rossard. "To chyba koniec bajki" - napisał dziennikarz Polsatu Sport. W zespole jest jeszcze pięciu siatkarzy - Marcin Wika, Janusz Gałązka, Simon van de Voorde, Bartłomiej Kluth i Adrian Mihułka.

 

W rozgrywkach PlusLigi ekipa Michała Mieszko Gogola plasuje się na szóstym miejscu z piętnastoma punktami po dziewięciu kolejkach. Już 8 grudnia szczecinanie mają zaplanowany mecz wyjazdowy z Chemikiem Bydgoszcz, ale nasuwa się pytanie czy to spotkanie dojdzie do skutku?