Kurek podpisał kontrakt z ONICO Warszawa!

Siatkówka
Kurek podpisał kontrakt z ONICO Warszawa!
fot. Cyfrasport

Bartosz Kurek został zawodnikiem ONICO Warszawa! MVP mistrzostw świata 2018 i najlepszy siatkarz Europy związał się ze stołecznym klubem kontraktem do końca sezonu 2018/19. Dołączył do drużyny ONICO Warszawa jako wolny zawodnik, po rozwiązaniu kontraktu ze Stocznią Szczecin.

30-letni atakujący poprowadził reprezentację Polski do obrony tytułu mistrzów świata i został wybrany MVP siatkarskiego mundialu rozgrywanego we Włoszech i Bułgarii. Wcześniej Kurek zdobył też m.in. mistrzostwo Europy 2009 i reprezentował biało-czerwonych na igrzyskach olimpijskich w Londynie oraz Rio de Janeiro. Urodzony w Wałbrzychu siatkarz rozegrał w kadrze ponad 200 meczów, ma 205 cm wzrostu.
 
– Cieszymy się, że siatkarz tej klasy dołącza do naszego zespołu. Nie chcieliśmy dopuścić do tego, żeby zawodnik pokroju Bartosza Kurka wyjeżdżał z Polski i decyzją zarządu to się udało. O jego wartości sportowej nie muszę się nawet wypowiadać, najlepiej świadczą o niej ostatnie występy Bartka na Mistrzostwach Świata we Włoszech i Bułgarii, a później także w Stoczni Szczecin. Ten transfer jest też potwierdzeniem tego, że ONICO Warszawa ma duże aspiracje i zamierza walczyć o najwyższe cele – powiedział prezes stołecznego klubu, Piotr Gacek.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Stało się! Bartek Kurek zasila nasze szeregi 💪💪💪

Post udostępniony przez ONICO Warszawa (@onicowarszawa) Gru 6, 2018 o 1:40 PST

 
W klubowej karierze Kurek występował w wielu polskich i zagranicznych klubach. Na swoim koncie ma m.in. trzy tytuły mistrza Polski w barwach PGE Skry Bełchatów, występy w finałach Ligi Mistrzów i Klubowych Mistrzostw Świata czy mistrzostwo Włoch jako zawodnik Lube Banca Macerata. Reprezentował też Dinamo Moskwa czy turecki Ziraat Bankasu. Na liście jego indywidualnych osiągnięć znajdziemy też tytuły najlepszego punktującego Ligi Światowej 2011 i MVP tego turnieju z roku 2012.
 
Kurek został odznaczony Krzyżem kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2009) i Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (2018). W obecnym sezonie PlusLigi nowy atakujący w zespole Stephane'a Antigi zdobył 146 punktów w ośmiu meczach. Składa się na to osiem asów serwisowych, 17 bloków i 121 punktów z ataku, w którym zanotował ponad 50% skuteczność. W barwach ONICO Warszawa Kurek będzie występował z numerem 12.
 
RM, onicowarszawa.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze