Bachleda-Curuś: Czas powiedzieć koniec

Zimowe
Bachleda-Curuś: Czas powiedzieć koniec
fot. Cyfrasport

Dwukrotna medalistka olimpijska w rywalizacji drużynowej Katarzyna Bachleda-Curuś zakończyła karierę - poinformował Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego. Utytułowana 38-letnia panczenistka ma w dorobku także wicemistrzostwo świata w drużynie z 2013 roku i pięć występów na igrzyskach olimpijskich.

Na stronie federacji wymieniono wszystkie najważniejsze dokonania Bachledy-Curuś. Poza brązowym medalem olimpijskim z Vancouver i srebrnym z Soczi w drużynie oraz srebrnym krążku MŚ w tej samej konkurencji sprzed pięciu lat 96-krotnie stawała na podium mistrzostw Polski, w tym 73 razy na najwyższym stopniu.

 

W Pucharze Świata indywidualnie w najlepszej "trójce" była raz - w sezonie 2013/14 zajęła drugie miejsce w Berlinie na 1500 metrów. W drużynie dwa razy zajęła w zawodach cyklu drugie miejsce, a sześciokrotnie trzecie.

 

- W imieniu wszystkich kibiców i działaczy szczerze dziękujemy za piękną, bogatą karierę i wielkie emocje - podkreślono w komunikacie.

 

Tegoroczne igrzyska w Pjongczangu zakończyły się niepowodzeniem panczenistek - w drużynie nie awansowały do półfinału. W ostatnich miesiącach Bachleda-Curuś zmagała się z kłopotami zdrowotnymi. Decyzję o zakończeniu kariery sama przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych.

 

- Myślę, że były to cudowne lata, a nawet 30 lat spędzonych na łyżwach. Lata, które nauczyły mnie cierpliwości, pokonywania trudności oraz lata, które dały mi wielką radość z możliwości realizacji własnych marzeń. Chciałabym podziękować wszystkim, którzy pomogli mi w spełnieniu mojego olimpijskiego snu - zaznaczyła panczenistka.

 

Szczególne podziękowania skierowała do najbliższych - rodziców, męża i córek. Podkreśliła także rolę trenera Krzysztofa Niedźwiedzkiego.

 

- Bez jego wiedzy, cierpliwości i konsekwencji nie zaszłabym tak daleko - oceniła.

 

Zapewniła, że nie grozi jej teraz bezczynność.

 

- Nadszedł czas, żeby ruszyć dalej i zacząć nowy etap. Równie ciekawy, bo pomysłów i wyzwań nie brakuje - zadeklarowała.

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze