Kowalkiewicz: Jędrzejczyk może wypunktować Shevchenko

Sporty walki

Faworytką jest bez wątpienia Shevchenko. Walczyła z uznanymi rywalkami, które są doświadczone w tej kategorii wagowej. Ponadto pokonała Jędrzejczyk trzykrotnie formule muay-thai. Nie skreślałabym jednak Asi na starcie - mówi zawodniczka UFC Karolina Kowalkiewicz przed walką Valentina Shevchenko (15-3, 4 KO, 7 SUB) - Joanna Jędrzejczyk (15-2, 4 KO, 1 SUB). Transmisja gali UFC 231 w nocy z soboty na niedzielę od godziny 4:00 w Polsacie Sport.

Adam Malik: Jak ta walka będzie wyglądała? Potrafi sobie Pani wyobrazić jej przebieg?

 

Karolina Kowalkiewicz: Wydaje mi się, że starcie rozpocznie się od mocnej wymiany w stójce. Obie dziewczyny wywodzą się ze stójki, toczyły boje w muay-thai. Sam przebieg walki jest trudny do przewidzenia, jest to sport trudny do typowania. Sądzę jednak, że jeśli Valentina nie wygra przez nokaut w drugiej lub trzeciej rundzie, to Jędrzejczyk ma szansę wygrać na punkty ten pojedynek.

Komu kibicuje Pani w tej walce?

Nie jest żadną tajemnicą, że nie darzymy się sympatią z Asią, ale jest Polką. Ja zawsze kibicuję Polakom. Z drugiej strony znam Valentinę, lubimy się. Jest ciepłą, serdeczną osobą. Trzymam kciuki za obie zawodniczki, chcę po prostu zobaczyć dobrą walkę.Czy sądzi Pani, że Jędrzejczyk jest jeszcze w stanie zdobyć pas UFC? Czy jest to jeszcze możliwe?

Tak, jak najbardziej. To że się nie lubimy, nie oznacza, że nie podziwiam jej dorobku sportowego. Asia była przez wiele lat mistrzynią, jest świetną zawodniczką. Przegrała dwukrotnie z Rose Namajunas, ponieważ Amerykanka jej nie leżała. W sobotnim pojedynku szansę są rozłożone równo, 50 na 50. Uważam, że Joanna ma jeszcze szansę na zdobycie pasa federacji UFC.


Wypowiedzi Kowalkiewicz o walce Jędrzejczyk - Shevchenko w załączonym materiale wideo.

Transmisja gali UFC 231 w nocy z soboty na niedzielę od godziny 4:00 w Polsacie Sport! Studio wprowadzające do wydarzenia rozpoczynamy od godziny 3:00.

Adam Malik, MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie