Losowanie Pucharu Polski: Feralna kulka "poszła" za 130 tysięcy!

Piłka nożna

8 listopada podczas losowania par 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski jedna z kulek rozpadła się, wyleciała z niej kartka z nawą drużyny, a to pociągnęło za sobą kolejne konsekwencje. Losowanie powtarzano, a feralna kulka trafiła... na aukcję. W czwartek sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki ujawnił, że zapłacono z nią 130 tysięcy złotych.

Podczas pamiętnego losowania jeden błąd pociągnął za sobą kolejne. Kulka się rozpadła, kartka wypadła, losujący ją wyrzucił, myśląc, że to kartka już wylosowana. Przed losowaniem ostatniej pary, okazało się, że w koszyku została tylko jedna kulka. Po ustaleniu przyczyny błędu losowanie zostało powtórzone. 

 

Było trochę nerwów, interweniował nawet prezes Zbigniew Boniek, pisząc, że przeprasza i sprawę bierze na siebie. Wydawało się, że o kulce zapomniano. Nic z tego! Z ciekawą inicjatywą wyszedł dziennikarz sportowy Adam Drygalski, który na Twitterze zaproponował zlicytowanie "kulki, która sporo namieszała".    

Pomysł podchwycił prezes zarządu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, Andrzej Padewski, który zdobył kulkę i poinformował o aukcji. Nieszczęsna kulka z losowania Pucharu Polski dostanie nowe życie – napisał.

Do akcji postanowiły włączyć się też wspomniane wcześniej kluby. Miedź Legnica oznajmiła, że przekaże koszulkę meczową z autografami, a Śląsk Wrocław do kompletu dorzuci piłkę z podpisami.  

 

Przed czwartkową ceremonią losowania 1/4 finału Pucharu Polski wspominano jeszcze "wpadkę" z poprzedniej ceremonii, a Maciej Sawicki oznajmił, że od rana prowadził testy nowych kulek. Dowód zamieścił na Twitterze.

Później Sawicki oznajmił, że na aukcji, z której dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne, zebrano ponad 130 tysięcy złotych.

 

Zamieszczamy materiał wideo z rozmową o aukcji oraz ten, na którym widać powód powtórzenia losowania par 1/8 finału.

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze