PlusLiga: ONICO wygrało z Treflem w czterech setach! Pomógł doping Kurka

Na inaugurację 10. kolejki PlusLigi ONICO Warszawa wygrało z Treflem Gdańsk w czterech setach. Ostatnie dwie partie stanowiły obraz rozpaczy gospodarzy, którzy na ich przestrzeni zapisali na swoim koncie zaledwie 29 punktów. Zwycięstwo swoich nowych klubowych kolegów obserwował z trybun Bartosz Kurek.

Dziesiąta kolejka PlusLigi rozpoczęła się od meczu, którego wynik ciężko było przewidzieć. Plasujące się na 3. miejscu w tabeli ONICO jeszcze bez Bartosza Kurka miało zagrać z ósmym w stawce Treflem Gdańsk, który w ostatnich dwóch seriach gier odniósł przekonujące zwycięstwa nad Cuprum Lubin (3:0) oraz Stocznią Szczecin (również bez straty seta).

Z tego względu ciężko było wskazać jednoznacznego faworyta, co potwierdziły zresztą typy ekspertów Polsatu Sport w ostatnim odcinku cyklu "Prawda Siatki". Jerzy Mielewski obstawił zwycięstwo podopiecznych Stephane'a Antigi w tie-breaku, natomiast Marcin Lepa przewidywał wygraną gdańszczan w takim samym stosunku setów.

Pierwszy set potwierdził domysły drugiego z ekspertów, ponieważ gospodarze wygrali go do dwudziestu. Efektywny był szczególnie Maciej Muzaj, który kończył kolejne ataki podopiecznych Andrei Anastasiego i to właśnie on zdobył 25. punkt. Dobrze funkcjonował również blok gospodarzy, którzy czterokrotnie zdołali zatrzymać ataki rywali.

W drugiej partii z Trefla zeszło nagle powietrze i to goście złapali w Ergo Arenie właściwy rytm. Najbardziej efektywnym zawodnikiem był Araujo Rodrigues Rafael, który zdobył pięć punktów, choć do głosu zaczął dochodzić również mistrz świata Bartosz Kwolek.

W kolejnych dwóch odsłonach Trefl już praktycznie nie istniał i zdołał wywalczyć w nich w sumie 29 punktów... Wyłączony z gry został Muzaj, a z drugiej strony siatki na dobre rozkręcili się siatkarze ONICO. Ostatecznie to goście zainkasowali komplet punktów i wrócą do Warszawy w świetnych nastrojach.

Swoich nowych kolegów bacznie obserwował Bartosz Kurek wraz z narzeczoną Anną Grejman. MVP mistrzostw świata zobaczymy na parkiecie zapewne już w następnym meczu ONICO.

Trefl Gdańsk - ONICO Warszawa 1:3 (25:20, 18:25, 15:25, 14:25)

Trefl Gdańsk: Marcin Janusz, Nikola Mijailovic, Maciej Muzaj, Patryk Niemiec, Piotr Nowakowski, Ruben Schott - Maciej Olenderek (libero) - Miłosz Hebda, Szymon Jakubiszak, Michał Kozłowski, Fabian Majcherski, Kewin Sasak

ONICO Warszawa: Rodrigues Rafael Araujo, Antoine Brizard, Bartosz Kwolek, Piotr Łukasik, Graham Vigrass, Andrzej Wrona - Damian Wojtaszek (libero) - Konrad Buczek, Dominik Jaglarski, Mateusz Janikowski, Jakub Kowalczyk, Jan Nowakowski, Sharone Vernon-Evans, Łukasz Wiese.