Probierz: Jesteśmy pewni siebie

Piłka nożna
Probierz: Jesteśmy pewni siebie
fot. Cyfrasport

Cracovia w ostatnim meczu Lotto Ekstraklasy wygrała z Lechem Poznań 1:0 tym samym psując debiut Adama Nawałki w roli trenera Kolejorza. W najbliższy poniedziałek w ramach 18. kolejki Pasy zagrają z Arką w Gdynii. Trener gości Michał Probierz twierdzi, że ostatni mecz wlał nadzieję w jego zespół.

- Po wygranej z Lechem Poznań morale moich piłkarzy jest zdecydowanie wyższe – ocenił Michał Probierz, trener Cracovii, która w meczu 18. kolejki ekstraklasy zmierzy się w poniedziałek z Arką w Gdyni.

 

"Pasy" w niedzielę rozegrały bardzo dobry mecz pokonując 1:0 Lecha. Było to pierwsze zwycięstwo drużyny z Krakowa od konca października - To zwycięstwo miało dla nas duże znaczenie. Pojawił się optymizm i przekonanie, że praca którą wykonujemy przynosi efekty. Morale piłkarzy jest zdecydowanie wyższe – przyznał Probierz.

 

Szkoleniowiec "Pasów " jest jednak przekonany, że w Gdyni jego zespół czeka trudne zadanie - Arka gra bardzo ciekawy, ofensywny futbol, jest groźna zwłaszcza po odbiorze piłki. Mają zawodników, którzy dobrze radzą sobie w pojedynkach. Dlatego musimy zagrać agresywnie i dużo biegać. Jest tam wielu dobrych piłkarzy, jak choćby Michał Janota czy Luka Zarandia. Chcieliśmy go pozyskać, ale już nie jest w naszym zasięgu, bo interesują się nim kluby zagraniczne. Nie dla psa kiełbasa - przyznał Probierz.

 

Sytuacja kadrowa Cracovii jest dobra. Poza kontuzjowanymi od dłuższego czasu Gerardem Olivą i Danielem Pikiem, wszyscy zawodnicy powinni być gotowi do gry - Są drobne urazy, ale nawet Damian Dąbrowski, który nie trenował przez dwa dni, powinien dojść do siebie" – wyjawił Probierz.

 

W poprzednim sezonie Cracovia dużo bramek zdobywała po stałych fragmentach gry. Teraz pod tym względem jest kiepsko - Jestem coraz spokojniejszy, że lada moment strzelimy gola z rzutu rożnego. Tylu ich nie wykorzystaliśmy, że z każdym następnym prawdopodobieństwo, że się uda, rośnie – stwierdził w przewrotny sposób Probierz.

 

Rok temu trener Cracovii na konferencji prasowej urządził mały happening sadząc w doniczce roślinkę, aby pokazać, że przy budowie zespołu konieczna jest cierpliwość - Za przeproszeniem, doniczka poszła się..., burza była i ją zabrała - zażartował Probierz i dodał - Staraliśmy się rozwijać młodych zawodników, jednak gdy z powodu splotu niekorzystnych zdarzeń rozpadł się nam trzon drużyny i musieliśmy się skupić na czymś innym – zaznaczył trener Cracovii.

 

Poniedziałkowe spotkanie pomiędzy Arką i Cracovią rozpocznie się o godz. 18:00. W poprzednim meczu pomiędzy tymi zespołami padł bezbramkowy remis.

PN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze