UFC 231: Transmisja w Polsacie Sport!

Sporty walki
UFC 231: Transmisja w Polsacie Sport!

Joanna Jędrzejczyk na gali UFC 231 zmierzy się z Valentiną Shevchenko w walce o pas kategorii muszej. Polka może przejść do historii amerykańskiej organizacji jako pierwsza zawodniczka, która sięgnęła po pasy dwóch kategorii wagowych. W Toronto dojdzie także do hitowego starcia o mistrzostwo kategorii piórkowej pomiędzy Maxem Hollowayem a Brianem Ortegą. Transmisja UFC 231 w Polsacie Sport!

Jędrzejczyk przez lata była dominatorką kategorii słomkowej. Polka po zwycięstwie z Carlą Esparzą na gali UFC 185 aż pięciokrotnie skutecznie broniła tytułu mistrzowskiego. Przegrała dopiero w starciu Rose Namajunas, która okazał się lepsza od "JJ' także w starciu rewanżowym. Jędrzejczyk powróciła na zwycięską ścieżkę wygraną z Tecią Torres, a teraz postanowiła rozpocząć próbę zdobycia pasa mistrzowskiego w drugiej kategorii wagowej - muszej.


Na gali UFC 231 Polka wystąpi już w dziewiątym pojedynku mistrzowski w amerykańskiej organizacji. Olsztynianka wchodząc do oktagonu w Toronto już pobije rekord legendarnej Rondy Rousey, która miała okazję walczyć o tytuł ośmiokrotnie.


Z najbliższą rywalką Polkę łączy wiele. W przeszłości trzykrotnie mierzyła się z Shevchenko na zasadach muay thai i za każdym razem musiała uznać wyższość zawodniczki pochodzącej z Kirgistanu. Tym razem zadecydują umiejętności we wszechstylowej walce wręcz, a według Jędrzejczyk poprzednie pojedynku nie nie mają już znaczenia.


- Teraz czeka nas inna historia. Porażki nauczyły mnie wiele. Zawsze wyciągam z nich wiele. W MMA rundy trwają pięć minut, a walka zakontraktowana jest na pięć rund. Wydaje mi się, że mam więcej do zaoferowania i więcej atutów po swojej stronie, aby wygrać tę walkę - mówiła Jędrzejczyk w rozmowie z naszym portalem.


W walce wieczoru gali UFC 231 dojdzie do pojedynku o pas kategorii piórkowej. Znajdujący się na fali dwunastu zwycięstw z rzędu mistrz Max Holloway zmierzy się z niepokonanym Brianem Ortegą. Niepokonany od 2013 roku Hawajczyk wejdzie do oktagonu po raz pierwszy od grudnia ubiegłego roku. Ortega powróci do klatki po spektakularnym zwycięstwie przed czasem z byłym mistrzem Frankiem Edgarem.

 

Plan transmisji w Polsacie Sport:


Studio w Polsacie Sport od godziny 3:00

Prowadzący: Mateusz Borek, goście: Jan Błachowicz, Łukasz "Juras" Jurkowski, Paweł Kowalik


Karta główna UFC 231 od godziny 4:00

Komentują: Andrzej Janisz, Maciej Turski

 

Karta główna gali UFC 231:


Walka o pas kategorii piórkowej:
Max Holloway (19-3, 9 KO, 2 SUB) - Brian Ortega (14-0-1NC, 3 KO, 7 SUB)


Walka o pas kategorii muszej:
Valentina Shevchenko (15-3, 4 KO, 7 SUB) - Joanna Jędrzejczyk (15-2, 4 KO, 1 SUB)


Waga półśrednia: Alex Oliveira (19-5-1-2NC, 12 KO, 4 SUB) - Gunnar Nelson (16-3-1, 3 KO, 12 SUB)
Waga piórkowa: Hakeem Dawodu (8-1-1, 6 KO) - Kyle Bochniak (8-3, 2 KO, 2 SUB)
Waga półciężka: Jimi Manuwa (17-4, 15 KO, 1 SUB) - Thiago Santos (19-6, 13 KO, 1 SUB)

 

Transmisja gali UFC 231 w nocy z soboty na niedzielę od godziny 4:00 w Polsacie Sport. Studio wprowadzające od godziny 3:00. 

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze