Alpejski PŚ: Sześćdziesiąte zwycięstwo Hirschera

Austriak Marcel Hirscher wygrał slalom gigant alpejskiego Pucharu Świata we francuskim Val d'Isere. To jego 60. zwycięstwo w karierze. Drugie miejsce zajął Norweg Henrik Kristoffersen - strata 1,18, a trzecie Szwed Matts Olsson - strata 1,31. Polacy nie startowali. Hirscher awansował na pozycję lidera klasyfikacji generalnej.

W klasyfikacji generalnej PŚ Hirscher ma 280 punktów i 42 wyprzedza dotychczas prowadzącego rodaka Maxa Franza. Na 27. miejscu sklasyfikowany został w sobotę 28-letni Elia, syn znakomitego przed laty szwajcarskiego alpejczyka Pirmina Zurbriggena, czterokrotnego zdobywcy Kryształowej Kuli.

Hirscher był najszybszy w obu przejazdach. Drugi po pierwszym starcie Słoweniec Zan Kranjec musiał zadowolić się ostatecznie dziewiątą lokatą.

W pierwszym przejeździe z zawodami pożegnali się m.in. Ryan Cochran-Siegle (USA), Thomas Tumler (Szwajcaria), Rasmus Windingstad (Norwegia) i Steve Missillier (Francja).

Hirscher odniósł 60. zwycięstwo w PŚ i w ten sposób umocnił się na czwartej pozycji w klasyfikacji wszech czasów. Absolutnym rekordzistą jest Szwed Ingemar Stenmark - 86 triumfów. Za nim plasują się: Amerykanka Lindsey Vonn - 82 oraz Austriaczka Annemarie Moser-Proell - 62.

Wyniki slalomu giganta alpejskiego PŚ w Val d'Isere:

1. Marcel Hirscher (Austria) 1.42,99 (52,41/50,58)
2. Henrik Kristoffersen (Norwegia) 1.44,17 (53,61/50,56)
3. Matts Olsson (Szwecja) 1.44,30 (53,40/50,90)
4. Alexis Pinturault (Francja) 1.44,45 (53,72/50,73)
5. Loic Meillard (Szwajcaria) 1.44,53 (53,77/50,76)
6. Tommy Ford (USA) 1.44,68 (54,18/50,50)