Jurkowski: Shevchenko może zdominować fizycznie Jędrzejczyk

Sporty walki

- Na pewno Joannie Jędrzejczyk (15-2, 4 KO, 1 SUB) będzie ciężko przeskoczyć gabaryt Valentiny Shevchenko (15-3, 4 KO, 7 SUB), bo w dniu walki Peruwianka będzie dużo cięższa od Polki i może zdominować ją fizycznie. Mam nadzieję, że Asia przygotuje coś specjalnego i walka nie będzie trwała pełnych pięciu rund. Chciałbym, żeby "JJ" dała sygnał, że to jeszcze nie jest jej koniec w organizacji UFC, choć o wygraną będzie ciężko - powiedział przed galą UFC 231 Łukasz "Juras" Jurkowski.

Igor Marczak: Jak przyjąłeś decyzję Mameda Khalidova o zakończeniu zawodowej kariery MMA? Po wywiadach jakich udzielił, wydaje się, że raczej już jej nie zmieni.

 

Łukasz "Juras" Jurkowski: Myślę, że była to decyzja, która dojrzewała w nim od dłuższego czasu. Nie sądzę, by podjął ją pod wpływem emocji po przegranej walce z Tomkiem Narkunem, chociaż na pewno miało to jakiś wpływ. Na pewno dobiega końca piękna era polskiego MMA i trzeba przyznać, że Mamedowi udało się osiągnąć znacznie więcej niż wszyscy zakładali, gdy lata temu wchodził on - jeszcze wtedy do ringu - KSW. Teraz powinniśmy ukłonić się i podziękować mu za wszystko, co zrobił i czekać aż któryś z młodszych, utalentowanych zawodników godnie go zastąpi.

 

Przemija czas weteranów... Rękawice na kołku zawiesił Mamed, ostatnią walkę w karierze planuje również Antoni Chmielewski, a do końca zbliża się pewnie już też Mariusz Pudzianowski. Ty zapewne także nie stoczysz już wielu bojów. Na pierwszy plan wyjdą zatem "młode wilki".

 

Taka jest kolej rzeczy... Tak naprawdę my jesteśmy już trochę "dinozaurami" i gdy zaczynaliśmy, to MMA wyglądało zupełnie inaczej. Wcześniej każdy z nas wywodził się z jakiegoś innego sportu walki - ja z taekwondo, Michał Materla z jiu-jitsu, ktoś inny z zapasów. Teraz ciężko dogonić nam młodych zawodników, bo oni zaczynają trenować każdą płaszczyznę, mają do dyspozycji więcej narzędzi i są zawodnikami MMA z krwi i kości. Siłą rzeczy młodzi nabierają rozpędu i moim zdaniem za rok lub dwa wszyscy zawodnicy pierwszej ery KSW schowają się w cień.

 

W nocy z soboty na niedzielę odbędzie się gala UFC 231, której co-main eventem będzie pojedynek Joanny Jędrzejczyk z Valentiną Shevchenko. Peruwianka schodzi o kategorię wagową niżej, a Polka odwrotnie. Jakie szanse ma "JJ", by sięgnąć po pas wagi muszej?

 

Pamiętajmy, że mówimy o zawodniczce, która przez lata była mistrzynią kategorii słomkowej, więc szanse jak najbardziej ma. Na pewno ciężko będzie jej przeskoczyć gabaryt Valentiny, bo w dniu walki Peruwianka będzie dużo cięższa od Polki i może zdominować ją fizycznie. Mam nadzieję, że Asia przygotuje coś specjalnego i walka nie będzie trwała pełnych pięciu rund. Chciałbym, żeby "JJ" dała sygnał, że to jeszcze nie jest jej koniec w organizacji UFC, choć o wygraną będzie ciężko.

 

Cała rozmowa z Łukaszem "Jurasem" Jurkowskim w załączonym materiale wideo.

 

Plan transmisji w Polsacie Sport:


Studio w Polsacie Sport od godziny 3:00

Prowadzący: Mateusz Borek, goście: Jan Błachowicz, Łukasz "Juras" Jurkowski, Paweł Kowalik


Karta główna UFC 231 od godziny 4:00

Komentują: Andrzej Janisz, Maciej Turski

 

Karta główna gali UFC 231:


Walka o pas kategorii piórkowej:
Max Holloway (19-3, 9 KO, 2 SUB) - Brian Ortega (14-0-1NC, 3 KO, 7 SUB)


Walka o pas kategorii muszej:
Valentina Shevchenko (15-3, 4 KO, 7 SUB) - Joanna Jędrzejczyk (15-2, 4 KO, 1 SUB)


Waga półśrednia: Alex Oliveira (19-5-1-2NC, 12 KO, 4 SUB) - Gunnar Nelson (16-3-1, 3 KO, 12 SUB)
Waga piórkowa: Hakeem Dawodu (8-1-1, 6 KO) - Kyle Bochniak (8-3, 2 KO, 2 SUB)
Waga półciężka: Jimi Manuwa (17-4, 15 KO, 1 SUB) - Thiago Santos (19-6, 13 KO, 1 SUB)

 

Transmisja gali UFC 231 w nocy z soboty na niedzielę od godziny 4:00 w Polsacie Sport. Studio wprowadzające od godziny 3:00.

 

Igor Marczak, AŁ, Polsat Spor

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze