PŚ w biegach: Norwegowie dominowali w Beitostoelen

Reprezentant gospodarzy Sjur Roethe wygrał bieg na 30 km techniką dowolną w norweskim Beitostoelen. Pozostałe miejsca na podium zajęli jego rodak Martin Johnsrud Sundby i Rosjanin Andriej Mielniczenko. Polacy nie startowali.

Roethe po raz drugi w sezonie, a trzeci w karierze wygrał zmagania indywidualne w PŚ. W sobotę o 35,2 sekundy wyprzedził Sundby'ego, a Mielniczenkę o 49,2.

Sundby, trzykrotny zwycięzca klasyfikacji generalnej cyklu, w czołowej "trójce" zawodów tej rangi znalazł się po raz pierwszy w sezonie. 26-letni Rosjanin z kolei zadebiutował w sobotę na podium PŚ.

Szóste miejsce wywalczył Aleksander Bołszunow. Dzięki zdobytym tego dnia punktom wrócił na pozycję lidera klasyfikacji generalnej. Dotychczas prowadzący Norweg Emil Iversen, który jest teraz trzeci, w sobotę nie startował. Drugi Roethe traci do Rosjanina 32 pkt.

Gospodarze odnieśli podwójne zwycięstwo - wcześniej w biegu na 15 km techniką dowolną u kobiet triumfowała Therese Johaug.

Na niedzielę zaplanowano zmagania sztafet.