Radwańska i Linette wyróżnione! Otrzymały nominacje do zagrania roku

Tenis
Radwańska i Linette wyróżnione! Otrzymały nominacje do zagrania roku
fot. PAP

Dwie polskie tenisistki Agnieszka Radwańska i Magda Linette zostały nominowane do nagrody za najlepsze zagranie 2018 roku. wyboru tradycyjnie dokonają kibice.

Podobnie, jak w poprzednich latach, najładniejszą akcję roku wybiera się spośród zagrań wyróżnionych w poszczególnych miesiącach sezonu 2018. WTA dokonała podziału tych akcji na dwie grupy.

 

Grupa A obejmuje zagrania od stycznia do maja. Trafiły do niej akcje Agnieszki Radwańskiej (styczeń), Marii Szarapowej (luty i kwiecień) oraz Simony Halep (marzec i maj). Polka popisała się nietuzinkowym zagraniem w turnieju w Auckland. "Isia" grała wtedy przeciwko Brazylijce Batriz Haddad Maią.

 

W grupie B znalazły się zagrania od czerwca do grudnia. O zwycięstwo rywalizować będą tutaj Karolina Woźniacki (czerwiec), Magda Linette (lipiec), Maria Szarapowa (sierpień), Su-Wei Hsieh (wrzesień) i Ons Jabeur (październik). Druga z polskich tenisistek błysnęła zagraniem podczas zawodów w Nanchangu.

 

  

Pierwszą fazą rywalizacji będzie wybranie najładniejszych zagrań z obu grup. Następnie dwie z nich zostaną skonfrontowane. O zwycięstwie zadecydują fani.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze