Serie A1: O krok od sensacji. Męczarnie i wygrana ekipy Bednorza

W rywalizacji 11. kolejki siatkarskiej Serie A1 pomiędzy Azimut Leo Shoes Modena z Emma Villas Siena faworyt był tylko jeden. Gospodarze to wicelider tabeli, który w swoim składzie dysponuje światowej klasy zawodnikami, podczas gdy przyjezdni walczą o uniknięcie degradacji. Na parkiecie nie było jednak widać tak wyraźnych różnic. Ostatecznie podopieczni Julio Velasco wygrali tylko i aż 3:2.

Przed tym spotkaniem obie drużyny dzieliło aż szesnaście punktów oraz dziesięć lokat w tabeli. W poprzedniej kolejce siatkarze z Modeny pokonali na wyjeździe bez straty seta Vero Volley Monza i na podobny scenariusz liczyli w sobotnie popołudnie. Emma Villas Siena w swoim dorobku posiadała tylko dwa zwycięstwa, ale jedno z nich odniosła na początku grudnia, wygrywając u siebie z BCC Castellana Grotte 3:1. Najwięksi optymiści liczyli po cichu, że uda się pójść za ciosem w jaskini lwa.

Oczywiście miejscowi liczyli na zupełnie coś innego, chcąc w "godzinę z prysznicem" załatwić sprawę. Spotkanie trwało jednak troszczekę dłużej, bo... 140 minut i dostarczyło niesamowitych emocji, których mało kto się spodziewał. Już pierwszy set zakończył się zaskakującym rezultatem, ponieważ przyjezdni wygrali 25:23 i objęli prowadzenie w meczu. W drugiej partii wszystko wróciło do normy i Modena doprowadziła do remisu, aczkolwiek przebieg tej odsłony wcale nie był jednostronny.

Wydawało się, że ekipa Velasco przejmie inicjatywę w tej konfrontacji i od tej pory wrzuci wyższy bieg. Na to nie pozwolili jednak goście, którzy stoczyli twardy bój w trzecim secie. W grze na przewagi lepsi okazali się Jurij Gładyr i spółka. To już oznaczało sporego kalibru niespodziankę, a do sensacji niewiele brakowało. W czwartej partii kibice znowu oglądali wyrównane spotkanie i wymianę cios za cios, ale Modena stanęła na wyskości zadania i doprowadziła do tiebreaka.

Decydująca partia była najbardziej jednostronna i zakończyła się pewnym zwycięstwem gospodarzy 15:8. Prym w ataku wiedli Tine Urnaut oraz Ivan Zajcew. Na parkiecie okazjonalne pojawiał się Bartosz Bednorz, który zgromadził w swoim dorobku cztery punkty.

Azimut Leo Shoes Modena musi pogodzić się ze straconym punktem, ale z drugiej strony siatkarze tej drużyny powinni docenić zwycięstwo, ponieważ wydaje sie, że rywale ze Sieny rozpędzają się coraz mocniej z kolejki na kolejkę i są w stanie w kolejnych tygodniach sprawiać duże niespodzianki.

Azimut Leo Shoes Modena - Emma Villas Siena 3:2 (23:25,25:22,29:31,25:22,15:8)