Fortuna 1 Liga: Stal nie zorganizuje w tym roku Turnieju Dawnych Mistrzów

Piłka nożna
Fortuna 1 Liga: Stal nie zorganizuje w tym roku Turnieju Dawnych Mistrzów
fot. Cyfrasport

Stal Mielec nie zorganizuje zimą Turnieju Dawnych Mistrzów, który przez trzy lata był elementem przygotowań piłkarzy do gier wiosennych. Jak poinformował rzecznik Stali Przemysław Cynkier, ze względu na obchody jubileuszu 80-lecia istnienia klubu impreza ma się odbyć latem.

Pierwszoligowcy zajęcia w 2019 r. wznowią siódmego stycznia. Mają rozegrać dziewięć sparingów, w tym co najmniej trzy z zespołami z ekstraklasy. Najpierw dwukrotny mistrz Polski (1973, 1976) zmierzy się z Cracovią (18.01), następnie ze Stalą Rzeszów (19.01), Sandecją Nowy Sącz (23.01), Wisłą Kraków (26.01) i Koroną Kielce (3.02).

 

Mielczanie mają rozegrać trzy gry kontrolne podczas zgrupowania w Turcji, na którym będą przebywać od 6 do 18 lutego. Z kim zagrają, to zostanie ogłoszone w późniejszym terminie. Po powrocie do Polski Stal zmierzy się jeszcze towarzysko z Garbarnią Kraków (23.02).

 

FKS PGE Stal po grach jesiennych w tabeli zajmuje trzecie miejsce z dorobkiem 37 punktów. Ma tylko punkt straty do wicelidera (Sandecji).

KN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze