Lokomotiw wyróżnił Krychowiaka. Polak najlepszy w listopadzie

Piłka nożna
Lokomotiw wyróżnił Krychowiaka. Polak najlepszy w listopadzie
fot. PAP

Grzegorz Krychowiak ma za sobą udany miesiąc w Lokomotiwie Moskwa. Dobrą dyspozycję zauważył rosyjski klub i przyznał mu nagrodę zawodnika miesiąca. To pierwsze wyróżnienie Polaka w moskiewskiej drużynie.

28-letni zawodnik w Lokomotiwie najczęściej występuje na środku pomocy, choć czasem trener Jurij Siomin próbował ustawienie z Polakiem na pozycji stopera. "Krycha" spisuje się bardzo dobrze w nowym otoczeniu. Moskiewski klub ogłosił piłkarza zawodnikiem miesiąca za pośrednictwem oficjalnego konta na Twitterze.

 

W obecnym sezonie Krychowiak zanotował 23 występy. Strzelił gola, zanotował cztery asysty, a także siedmiokrotnie został ukarany kartkami (pięć żółtych i dwie czerwone). Z pomocą Polaka Lokomotiw zajmuje piąte miejsce z dorobkiem 28 punktów w rosyjskiej lidze. W ostatniej kolejce Ligi Mistrzów Rosjanie będą walczyć o trzecie miejsce zapewniające grę w Lidze Europy.


Krychowiak przyszedł do Lokomotiwu przed startem bieżącego sezonu. Po nieudanym, poprzednim sezonie w West Bromich Albion, jego klub Paris Saint Germain "wysłał" go na kolejne wypożyczenie, tym razem do Moskwy.

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze