LSK: Chemik Police - Grot Budowlani Łódź. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
LSK: Chemik Police - Grot Budowlani Łódź. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

Po emocjach związanych z siatkówką w męskim wydaniu, czas na rywalizację pań w ramach 8. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. W Policach dojdzie do arcyciekawie zapowiadającego się starcia tamtejszego Chemika z Grot Budowlanymi Łódź. Transmisja meczu w Polsacie Sport.

Obie ekipy, oprócz ŁKS-u Commercecon Łódź, reperezentują nasz kraj w rozgrywkach Ligi Mistrzyń, ale nie zaliczą pierwszych spotkań do udanych, ponieważ zarówno Chemik oraz Budowlani przegrali na inaugurację zmagań - odpowiednio z C.S.M Bukareszt 1:3 oraz Igor Gorgonzola Novara 0:3.

 

Na krajowym podwórku Chemik zgodnie z planem, niczym w poprzednim sezonie, idzie jak burza. Mistrzynie Polski w siedmiu dotychczasowych konfrontacjach odniosły siedem zwycięstw i w swoim dorobku posiadają komplet punktów. Przed tygodniem policzanki w pewnym stylu pokonały na wyjeździe BKS Bielsko-Biała bez straty seta.

 

W tym samym czasie siatkarki Budowlanych nieoczekiwanie przegrały u siebie z Pałacem Bydgoszcz 1:3, ale kilka dni później ekipie Błażeja Krzyształowicza udało się wygrać 3:1 w Bielsku-Białej w zaległym meczu 3. kolejki. Dzięki temu łodzianki plasują się na czwartym miejscu w tabeli z dorobkiem sześciu triumfów i jednej porażki, mając stratę pięciu oczek do prowadzących Polic.

 

Warto podkreślić, że będzie to drugie starcie obu drużyn w tym sezonie, ponieważ 28 października oba kluby spotkały się w ramach Superpucharu Polski, który padł łupem Budowlanych po wygranej 3:2. Był to niejako rewanż za poprzedni sezon, w którym Chemik wyeliminował team z centralnej Polski w półfinale LSK. Ostatecznie jak powszechnie wiadomo, policzanki sięgnęły po złoto, natomiast łodzianki po brąz mistrzostw kraju.

 

Z dużą dozą prawdopodobieństwa należy przyznać, że oba zespoły także w tym sezonie rozdadzą między soba medale krajowego czempionatu. To tym bardziej podsyca emocje przed niedzielną konfrontacją.

 

Transmisja meczu Chemik Police - Grot Budowlani Łódź o godz. 20:30 w Polsacie Sport.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze