PŚ w biathlonie: Drugie z rzędu zwycięstwo Boe. Odległe miejsce Szczurka

Zimowe
PŚ w biathlonie: Drugie z rzędu zwycięstwo Boe. Odległe miejsce Szczurka
fot. PAP/EPA

Johannes Thingnes Boe wygrał w słoweńskiej Pokljuce biathlonowy bieg na dochodzenie na 12,5 km, triumfując w drugich z rzędu zawodach Pucharu Świata. Norweg objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Jedyny w stawce Polak - Łukasz Szczurek - zajął 51. miejsce.

Boe, zwycięzca piątkowego sprintu, ruszył na trasę z 16-sekundową przewagą nad drugim Francuzem Antoninem Guigonnatem i 16,4 nad trzecim Rosjaninem Aleksandrem Łoginowem.

 

Norweg nie miał najlepszego dnia na strzelnicy - zaliczył trzy rundy karne, w tym dwie podczas ostatniej wizyty. Za sprawa tego rywalizacja była zacięta do samego końca. Norweg biegł równo z Łoginowem, ale Rosjanin na ok. 200 m przed metą przewrócił się. Podniósł się szybko, ale nie liczył się już w walce o zwycięstwo. Tę stoczyli Boe i Francuz Quentin Fillion Mailliet. O zwycięstwie pierwszego z nich zdecydował fotofinisz. Łoginow dotarł na metę 1,9 sekundy później.

 

Martin Fourcade po nieudanym biegu w sprincie ruszył w niedzielę dopiero jako 24. z ponadminutową stratą do lidera. W niedzielę zdobywcy Kryształowej Kuli w siedmiu poprzednich sezonach także nie szło. Zanotował cztery rundy karne, a pod koniec zmagań zszedł z trasy i nie został sklasyfikowany.

 

Szczurek, 56. po sprincie, miał trzy pudła, ale mimo to awansował na 51. miejsce. Miał 4.36,3 straty do zwycięzcy.

 

Boe umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej. Nad drugim Austriakiem Simonem Ederem ma 33 punkty przewagi.

 

Na niedzielę (godz. 14.45) zaplanowano jeszcze bieg na dochodzenie na 10 km kobiet z udziałem Moniki Hojnisz i Kingi Zbylut. Jeśli występ pierwszej z nich będzie udany, może zakończyć pierwszą rundę cyklu na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.


Wyniki: 1. Johannes Thingnes Boe (Norwegia) 30.20,4 (3 rundy karne) 2. Quentin Fillion Mailliet (Francja) strata 0,1 (0) 3. Aleksandr Łoginow (Rosja) 1,9 (1) 4. Simon Eder (Austria) 16,1 (0) 5. Julian Eberhard (Austria) 25,0 (1) 6. Tarjei Boe (Norwegia) 28,6 (1) ... 51. Łukasz Szczurek (Polska) 4.36,3 (3)
Klasyfikacja generalna PŚ: 1. Johannes Thingnes Boe (Norwegia) 156 pkt 2. Simon Eder (Austria) 123 3. Antonin Guigonnat (Francja) 119 4. Aleksandr Łoginow (Rosja) 108 5. Quentin Fillion Mailliet (Francja) 93 6. Tarjei Boe (Norwegia) 87
Klasyfikacja PŚ w biegu na dochodzenie: 1. Johannes Thingnes Boe (Norwegia) 60 2. Quentin Fillion Mailliet (Francja) 54 3. Aleksandr Łoginow (Rosja) 48
A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie