PŚ w biathlonie: Odległe miejsce Hojnisz w biegu na dochodzenie

Monika Hojnisz zajęła 21. miejsce w biegu na dochodzenie na 10 km biathlonowego Pucharu Świata w słoweńskiej Pokljuce. Polka w klasyfikacji generalnej spadła z drugiej pozycji na piątą. Wygrała Finka Kaisa Makarainen.

Hojnisz ruszyła na trasę jako 11. z ponadminutową stratą do Makarainen, zwyciężczyni sobotniego sprintu. Polka w pierwszej części rywalizacji radziła sobie bardzo dobrze i pięła się w górę. Co prawda za sprawą dobrej dyspozycji Finki jej przewaga nad chorzowianką wzrosła, ale dwa bezbłędne strzelania i szybki bieg sprawiły, że ta ostatnia awansowała na piątą lokatę.

Potem jednak było znacznie gorzej. Podczas trzeciej wizyty na strzelnicy zaliczyła jedno pudło i zaprzepaściła szanse na dobry wynik, wypadając z czołowej "10". Przy ostatniej zaś miała dwie niecelne próby i straciła miejsce w "20". Na metę wpadła razem z kilkoma innymi rywalkami i o kolejności wśród nich decydował fotofinisz.

Drugie miejsce zajęła Dorothea Wierer, która utrzymała się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Włoszka do Makarainen straciła 41,3 sekundy. Jako trzecia do mety - 59,2 s po Fince - dotarła Słowaczka Paulina Fialkova.

Hojnisz miała stratę 2.43,9, a 52. w stawce Kinga Zbylut 5.71,0.

W klasyfikacji generalnej Wierer o 13 punktów wyprzedza Makarainen. Hojnisz traci zaś do liderki 40 "oczek".

W przyszłym tygodniu biathloniści przenoszą się do austriackiego Hochfilzen.