Serie A: Kolejny mecz, kolejny gol. Piątek ponownie liderem klasyfikacji strzelców

W meczu 15. kolejki Serie A po raz kolejny dał o osobie znać Krzysztof Piątek. Polak zdobył bramkę na wagę remisu w meczu Genoi z SPAL (1:1). To już jego jedenaste trafienie w lidze. W niedzielę zdobycz bramkową powiększył także Mariusz Stępiński.

Genoa miała ciężkie zadanie do wykonania już od samego początku spotkania, po tym jak Domenico Criscito obejrzał czerwoną kartkę za brutalny faul na Pasqualu Schiattarell. W 15. minucie na prowadzenie wyszli goście za sprawą Andrei Petagna'i, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym rywala.

Piątek strzelił wyrównująca bramkę w 38. minucie z rzutu karnego. Jedenaste trafienie w Serie A daje Polakowi ponowne prowadzenie w klasyfikacji strzelców. Napastnik Genoi ma jedną bramkę więcej na swoim koncie niż Cristiano Ronaldo i Ciro Immobile.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, podobnie jak sytuacja drużyn w tabeli. Gospodarze plasują się na 15. pozycji w tabeli, mając punkt przewagi nad szesnastym SPAL.

W barwach SPAL nie zgrał Thiago Cionek, który pauzował za otrzymaną czerwoną kartkę.

Genoa CFC 1893 1-1 SPAL 2013

Bramki: Piątek 38 (k) - Petagna 15

Żółte kartki: Veloso -  Petagna, Bonifazi, Vicari, Floccari,Valdifiori.
Czerwona kartka: Criscito (11' za brutalny faul)