UFC 231: Kosmiczne osiągnięcie Hollowaya!

Sporty walki

Max Holloway (20-3, 10 KO, 2 SUB) w main evencie gali UFC 231 rozbił Briana Ortegę (14-, 1 NC, 3 KO, 7 SUB) i obronił pas kategorii piórkowej. Pochodzący z Hawajów zawodnik pobił rekord zadanych znaczących ciosów. Wyprowadził ich aż 290!

Walka Hollowaya z Ortegą była pokazem stójkowych umiejętności mistrza kategorii piórkowej. "Blessed" przez cztery rundy konsekwentnie rozbijał rywala, aż sędziowie nie pozwolili mu kontynuować pojedynku. "T-City: nie wyszedł już do piątej rundy.

Przez cztery rundy Holloway zadał aż 290 znaczących ciosów, czego efekty można było zobaczyć na twarzy jego przeciwnika. To absolutny rekord wyprowadzonych uderzeń w jednej walce w UFC. Wcześniej liderem tej klasyfikacji był Nate Diaz, który w pojedynku z Donaldem Cerrone zadał 238 znaczących ciosów. Zapewne wynik mistrza kategorii piórkowej byłby znacznie lepszy, gdyby starcie rozegrałoby się na pełnym dystansie.

Ponadto "Blessed" został również rekordzistą jeśli chodzi o ilość znaczących uderzeń na rundę. Tych zadał aż 134. Co więcej razem z Ortegą wyprowadzili aż 400 takich ciosów, co też jest rekordem.

Wypowiedź Maxa Hollowaya po walce z Brianem Ortegą w załączonym materiale wideo.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie