UFC: Nowe zagrożenie w kategorii Błachowicza

Sporty walki

Kategoria półciężka organizacji UFC czeka na rozstrzygnięcie walki Jona Jonesa z Alexandrem Gustafssonem, która odbędzie się 29 grudnia. W międzyczasie w dywizji pojawił się nowy zawodnik, a mianowicie Thiago Santos. Brazylijczyk podczas UFC 231 znokautował Jimiego Manuwę.

Santos (20-6, 14 KO, 1 SUB) w przeszłości walczył w kategorii półśredniej, a następnie w średniej. Obecnie jest zawodnikiem półciężkiej. W nocy z soboty na niedzielę pokonał przez nokaut Manuwę (17-5, 15 KO, 1 SUB) czyli numer siedem rankingu tej dywizji. Na czwartej pozycji w znajduje się Błachowicz (23-7, 5 KO, 9 SUB), który obecnie nie ma zaplanowanej żadnej walki.

- Kolejny potencjalny przeciwnik się zbliża. Trzeba cały czas mocno trenować, bo są nowi zawodnicy, którzy zaczynają nam deptać po piętach - zaznaczył Błachowicz. On podobnie, jak cała dywizja czeka na pojedynek wracającego po półtorarocznej przerwie Jonesa (22-1, 1 NC, 9 KO, 6 SUB) z Gustafssonem (18-4, 11 KO, 3 SUB). Mistrzem tej kategorii jest Daniel Cormier (22-1, 1 NC, 10 KO, 5 SUB), który rządzi również w wadze ciężkiej.

Dyskusja na temat Thiago Santosa w załączonym materiale wideo.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze