Dembele znowu spóźnił się na trening Barcelony. Zostanie zawieszony?

Piłka nożna
Dembele znowu spóźnił się na trening Barcelony. Zostanie zawieszony?
fot. PAP

Wydawało się, że sprawiający kłopoty wychowawcze Ousmane Dembele odpowie na krytykę w najlepszy możliwy sposób. Reprezentant Francji w sobotnich derbach z Espanyolem popisał się golem i asystą, będąc niezwykle chwalonym za świeżość, którą wniósł do Dumy Katalonii. Kilkanaście godzin po meczu jednak znowu naraził się sztabowi lidera La Liga...

W sobotę FC Barcelona dała prawdziwy popis, deklasując Espanyol w derbach stolicy Katalonii. Dwa cudowne gole Leo Messiego z rzutów wolnych były tematem numer jeden, jednak cichym bohaterem został Ousmane Dembele. Francuski skrzydłowy dorzucił gola i asystę, a Barcelona wygrała 4:0.
 
Sprawiający wielkie kłopoty wychowawcze Francuz naraził się jednak już... kilkanaście godzin po zakończeniu meczu. Według RAC1 nie stawił się na zaplanowany niedzielny trening o godz. 11:00, przybywając do ośrodka treningowego dwie godziny po czasie. Francuz zaspał i później trenował indywidualnie.
 
To oczywiście nie pierwszy tego typu wybryk Dembele. Brak profesjonalizmu wypominany jest mu w ostatnich tygodniach regularnie. Władze lidera La Liga dały mu do zrozumienia, że nie będą tolerować takiego zachowania, jednak ten daje im kolejne powody, aby wyciągnęły poważniejsze konsekwencje.
 
- Nie jestem niańką, aby go pilnować - skomentował trener Ernesto Valverde na łamach "AS".
 
Okazuje się, że Francuz może zostać ukarany także przez ligę. W kodeksie wymienione są różne przewinienia, a lekkie spóźnienia mają nie przekraczać 10 minut. Dembele nie kwalifikuje się jednak do tej kategorii i grozi mu nawet zawieszenie za brak dyscypliny.
 
Francuz rozegrał w tym sezonie 19 meczów w barwach Barcelony i popisał się w nich 8 bramkami i 5 asystami.
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie