Kolejne problemy Golloba!

Żużel
Kolejne problemy Golloba!
fot. PAP

Dramat najlepszego polskiego żużlowca Tomasza Golloba wciąż trwa. Jego stan zdrowia nie ulega poprawie. Kolejne operacje nic nie zmieniają.

Od szokującego wypadku na motocrossie w Chełmnie minęły już prawie dwa lata. Skutki tego tragicznego zdarzenia mistrz świata na żużlu z 2010 roku odczuwa do dziś. Były już sportowiec uszkodził rdzeń kręgowy, który odpowiedzialny jest za czucie w nogach. Diagnoza była jak wyrok. Wózek inwalidzki.

 

Po kilkunastu miesiącach Tomasz Gollob przerwał rehabilitację. Przyczyną takiej decyzji były ciągłe bóle spastyczne, z którymi bydgoszczanin zmaga się nieprzerwanie od dnia fatalnego zajścia. - Sytuacja nie jest optymistyczna. Jeśli chodzi o problemy z opanowaniem bólu, to jego przypadek jest jednym z najtrudniejszych, z jakim się zetknąłem. Zawodnik ma zapewnione leczenie na najwyższym światowym poziomie, ale efektów wciąż nie ma - powiedział profesor Marek Harat.

 

W ostatnim czasie 47-latek przeszedł kolejną operację. Podczas specjalistycznego zabiegu lekarze umieścili obok kręgosłupa stymulator, który jest odpowiedzialny za niwelowanie bólu do minimum. Niestety na nic to się zdało i bydgoszczanin nadal przeżywa katusze podobne do rażenia prądem.

 

Świat żużlowy wspiera najbardziej utytułowanego polskiego żużlowca w historii. Już w najbliższą niedzielę, 16 grudnia zorganizowany zostanie charytatywny turniej piłkarski "Gramy dla Tomka". W bydgoskiej hali Łuczniczka wystąpi łącznie dwanaście zespołów. Oprócz żużlowców z wszystkich ośmiu klubów PGE Ekstraligi publiczność zgromadzona w hali będzie mogła podziwiać drużynę Handball Legend, której kapitanem będzie były piłkarz ręczny Sławomir Szmal. Na parkiecie zobaczymy również byłych sportowców z Radosławem Majdanem na czele. Przed rozgrywkami zaplanowano aukcje, podczas której będzie można wylicytować kombinezon Bartosza Zmarzlika, bluzę Wojciecha Szczęsnego czy rakietę tenisową z autografem Agnieszki Radwańskiej. 

PN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze