Kontuzja Oezila spowodowana nałogowym graniem na komputerze?! Lekarz nie ma wątpliwości

E-sport
Kontuzja Oezila spowodowana nałogowym graniem na komputerze?! Lekarz nie ma wątpliwości
fot. PAP

Według doniesień "Daily Stara" oraz "Bilda" problemy Mesuta Oezila z plecami, przez które opuścił ostatnie cztery mecze Arsenalu, mogą mieć dość niecodzienną, jak na profesjonalnego sportowca, przyczynę. Silny ból ma być bowiem spowodowany nałogową grą na komputerze, a konkretnie w sieciową produkcję typu Battle Royale o nazwie "Fortnite".

Były już reprezentant Niemiec nie wystąpił w czterech ostatnich meczach Arsenalu, a powodem jego absencji była kontuzja pleców. Trener "Kanonierów" Unai Emery przyznał jednak, że był dość zaskoczony niedyspozycją podopiecznego.

 

- Na ten moment nie jestem pewny czy Oezil będzie w stanie zagrać w środowym meczu z Manchesterem United - powiedział Hiszpan.

 

Teraz jest już jasne, że piłkarz nie wystąpił ani w spotkaniu z "Czerwonymi Diabłami" (2:2), ani w sobotnim spotkaniu z Huddersfield (1:0). Cały czas trenuje też indywidualnie.

 

Dziennikarze "Daily Star" zaczęli zastanawiać się czy problemy zawodnika mogą być podyktowane zbyt długim przesiadywaniem przed komputerem. W związku z tym odwiedzili jego profil i sprawdzili, że w sumie rozegrał on 5221 meczów, które z reguły trwają około 20 minut. Z danych wynika, że Niemiec na wirtualną rozgrywkę poświęcił 104 420 minut, czyli 1740 godzin, czyli 72 dni. W skali roku daje to ponad 5 godzin na dzień!

 

"Bild" zwrócił się zatem do fizjoterapeuty Ingo Frobose'a z pytaniem: "czy tak intensywna gra na komputerze mogła spowodować problemy piłkarza ze zdrowiem".

 

- Oczywiście. Fortnite mógł spowodować problemy Oezila z plecami, ponieważ zawodowy sportowiec odczuwa kilkugodzinny brak ruchu znacznie szybciej niż "zwykły człowiek". Dzieje się tak dlatego, że struktury w jego organizmie są przyzwyczajone do intensywnego treningu i stałych bodźców. Człowiek nie będący atletą nie odczuwa w tym momencie aż takiej różnicy - powiedział Frobose, który na co dzień pracuje w Instytucie Rehabilitacji Sportowej na Uniwersytecie w Kolonii.

 

Powodów kontuzji Niemca domyśla się również autor bloga poświęconego Arsenalowi "Le Grove".

 

"Każdy, kto kiedykolwiek grał w Fortnite'a wie, że aby wygrać 600 gier, trzeba poświęcić masę czasu. W tym celu musisz pokonać albo 99 graczy w trybie przetrwania, albo 48 drużyn w trybie podwójnym, albo 24 ekipy w trybie squad. Ozil bez wątpienia angażuje się w niezdrową, siedzącą aktywność, która może prowadzić do zarywania nocy" - napisał Tom Todhunter.

 

Warto przypomnieć, że Oezil posiada własną drużynę esportową o nazwie Team Özil, która rywalizuje w produkcję EA Sports o nazwie FIFA.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze