Szef UFC zdradził plany na przyszłość Jędrzejczyk!

Sporty walki

Joanna Jędrzejczyk (15-3, 4 KO, 1 SUB) nie sprostała Valentinie Shevchenko (16-3, 4 KO, 7 SUB) i nie została mistrzynią dywizji muszej UFC. Polka ma aż trzy porażki w czterech ostatnich występach i z pewnością musi poważnie zastanowić się nad swoją przyszłością. Plany na nią ma z kolei szef organizacji, Dana White.

Stawką pojedynku Jędrzejczyk z Shevchenko był pas mistrzowski wagi muszej. Dla 31-letniej Polki był to powrót do tej dywizji po kilku latach przerwy. W międzyczasie dzierżyła pas wagi słomkowej, który jednak straciła dopiero po porażce z Rose Namajunas. Wydaje się, ze olsztynianka miała plany na dłużej zagościć w nowej starej kategorii wagowej. Przed sobotnią walką na UFC 231 chwaliła inny sposób przygotowań, który nie zmuszał jej do drastycznego cięcia wagi.
 
- Czekam już na kolejną walkę. To był mój pierwszy pojedynek w wadze muszej po długiej przerwie i od razu z tak ciężkim rywalem jak Valentina. Jestem zadowolona oraz dumna z siebie. Jest mnóstwo innych dobrych zawodniczek w wadze muszej, które czekają w kolejce, a ja też nie chcę szaleć - skomentowała nieudaną walkę Jędrzejczyk, która dała do zrozumienia chęć pozostania w dywizji muszej.
 
Inne plany co do Polki wydaje się mieć jednak szef organizacji UFC, Dana White. W wywiadzie udzielonym telewizji FOX Sports przyznał, że chciałby powrotu Polki do kategorii słomkowej.
 
- To była walka dwóch najlepszych technicznie kobiet na świecie. Valentina zasłużyła na zwycięstwo. Lubię aktywnych mistrzów swoich dywizji. Chciałbym znowu oglądać Joannę w kategorii do 115 funtów - powiedział.
 
Werdykt walki Jędrzejczyk - Shevchenko w załączonym materiale wideo.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze