Zagłębie wstydzi się za Christovao! To koniec Angolczyka w klubie z Sosnowca?

Piłka nożna
Zagłębie wstydzi się za Christovao! To koniec Angolczyka w klubie z Sosnowca?
fot. PAP

Wszystko wskazuje na to, że to ostatnie chwile Alexandra Christovao w Zagłębiu Sosnowiec. Angolczyk po brutalnym faulu na Sebastianie Walukiewiczu wyleciał z boiska. Klub wydał oświadczenie, w którym jasno wyraził niezadowolenie z powodu jego zachowania.

Christovao w meczu z Pogonią Szczecin dopuścił się paskudnego zachowania. W 74. minucie napastnik nadepnął na klatkę piersiową Walukiewicza. Najgorszy był jednak fakt, że nawet nie przeprosił leżącego rywala. Sędzia na początku ukarał Angolczyka żółtą kartką. Po chwili skorzystał jednak z systemu VAR i zmienił decyzję wyrzucając piłkarza z boiska.

 

Klub z Sosnowca jest bardzo niezadowolony z zaistniałej sytuacji. W związku z tym zarząd zdecydował się przesunąć gracza do rezerw i wpisać jego nazwisko na listę transferową. Prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski wydał oświadczenie, w którym informuje, że klub wstydzi się za zachowanie swojego zawodnika i jednocześnie przeprasza Walukiewicza.

 

Treść oświadczenia

 

Zagłębie S.A. przeprasza Pana Sebastiana Walukiewicza za brutalny faul naszego piłkarza Alexandra Cristóvão MFutili podczas meczu Pogoń Szczecin Zagłębie Sosnowiec. Jest nam niezmiernie wstyd i przykro z powodu zaistniałej sytuacji, szczególnie, że nasz zawodnik po zdarzeniu nawet nie przeprosił. Zagłębie nie akceptuje takiego zachowania i surowo ukarze zawodnika za brak elementarnych podstaw wychowania, szacunku dla rywala, ale przede wszystkim drugiego człowieka. Wierzmy, że faul nie spowodował uszczerbku na zdrowiu Sebastiana.

 

Z wyrazami szacunku

 

Marcin Jaroszewski, prezes zarządu Zagłębie S.A.

 

Jak podaje Przegląd Sportowy piłkarz nie należał do lubianych. Wśród kolegów miał opinię dziwaka i samotnika. Na boisku wykazywał samolubne zachowania, które utrudniały grę zespołu. Klub ma zamiar jak najszybciej rozstać się z zawodnikiem.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze