Kontuzjowana siatkarka przedłuży kontrakt. Piękny gest działaczy z Wrocławia

Siatkówka
Kontuzjowana siatkarka przedłuży kontrakt. Piękny gest działaczy z Wrocławia
fot. Cyfrasport

Listopadowy mecz z Grot Budowlanymi Łódź był pechowy dla Klaudii Felak. Siatkarka #VolleyWrocław doznała poważnej kontuzji kolana i czeka ją długa przerwa w grze. Działacze z Wrocławia zrobili we wtorek coś, co zdarza się bardzo rzadko. By podkreślić jak ważną siatkarka jest dla nich Felak, zaproponowali dziewiętnastoletniej zawodniczce przedłużenie kontraktu.

#VolleyWrocław rozgrywał ligowy mecz z brązowym medalistą mistrzostw Polski – zespołem Grot Budowlanych Łódź 28 listopada. Klaudia Felak była rezerwową, weszła na boisko za Aleksandrę Rasińską i dała bardzo dobrą zmianę, do czego zdążyła już przyzwyczaić wrocławskich kibiców. Niestety na początku trzeciej partii siatkarka #Volley doznała poważnego urazu. Z boiska zeszła korzystając z pomocy fizjoterapeuty oraz koleżanek z drużyny.

 

Postawienie właściwej diagnozy trwało dość długo, bo badania utrudniała duża opuchlizna. Dopiero we wtorek u siatkarki stwierdzono skręcenie stawu kolanowego. W najbliższych dniach Felak przejdzie zabieg, a po nim czeka ją dość długa rehabilitacja. Leczenie takiego urazu trwa od czterech tygodni do trzech, nawet czterech miesięcy.  

 

- Cały nasz zespół jest smutny z powodu kontuzji Feli. Klaudia świetnie zaczęła sezon. Bardzo dobrze pracowała na treningach przez co większość jej wejść na boisko podczas meczów było pozytywnych. Teraz przed nią sporo pracy, żeby wrócić silniejszą. Na pewno może liczyć na pomoc dziewczyn z zespołu, trenerów i fizjoterapeuty – powiedział Marek Solarewicz, pierwszy trener #VolleyWrocław.

 

W obliczu kontuzji Klaudii Felak na dość niecodzienny gest zdecydowali się włodarze wrocławskiego klubu. Postanowili bowiem złożyć młodej siatkarce propozycję przedłużenia kontraktu o kolejny sezon.

 

- Klaudia jest dla nas bardzo ważnym ogniwem. Szybko odnalazła się w drużynie i powodowała, że zespół z meczu na mecz się rozwija. Trenerzy zawsze podkreślają jej pracowitość, dzięki której mogła zadebiutować na nowej pozycji - przyjmującej. Mając na względzie zaangażowanie Klaudii podczas treningów oraz to, że niejednokrotnie pokazała się z dobrej strony podczas meczów - chce zaproponować jej przedłużenie kontraktu w naszej drużynie o kolejny sezon. Teraz skupiamy się na jak najszybszym powrocie Klaudii do pełni sprawności i czekamy na jej powrót na boisko – dodał Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze