14-latek zagrał dla Manchesteru United! To rekord Ligi Młodzieżowej UEFA

Mecz Valencia - Manchester United w Lidze Młodzieżowej UEFA to nie tylko debiut Łukasza Bejgera. Do historii rozgrywek zapisał się piłkarz gości Shola Shoretire, który w momencie pojawienia się na boisku miał 14 lat i 341 dni.

Po pierwszej połowie goście prowadzili 2:1 i utrzymali korzystny wynik do samego końca. Jako że Manchester United miał już zapewniony awans, trener Nicky Butt zdecydował się na wprowadzenie kilku debiutantów. Szansę otrzymał właśnie 16-letni Łukasz Bejger oraz jeszcze młodszy Shoretire.

Jeden z najbardziej utalentowanych akademii "Czerwonych Diabłów" wszedł na boisko, mając 14 lat i 341 dni. Pobił tym samym rekord Mile Svilara, który kiedyś grając dla RSC Anderlecht miał 15 lat i 20 dni. Co ciekawe, później stał się też najmłodszym debiutującym bramkarzem w seniorskiej Ligi Mistrzów. Zmierzył się wtedy z... Manchesterem United. Grał już wtedy w Benfice, jego drużyna przegrała 0:1, a on obronił rzut karny wykonywany przez Anthony'ego Martiala.

Shoretire zagrał w środę 15 minut, zmieniając strzelca gola Nishana Burkarta. Co ciekawe, gdyby nie brak w kadrze Masona Greenwooda oraz Jamesa Granera, którzy zostali włączeni do seniorskiej kadry, prawdopodobnie nie znalazłby się w składzie.