ME siatkarek: Poznaliśmy polskie miasto-gospodarza turnieju w 2019 roku

Siatkówka
ME siatkarek: Poznaliśmy polskie miasto-gospodarza turnieju w 2019 roku
fot. Cyfrasport

Łódź będzie jednym z gospodarzy turnieju mistrzostw Europy siatkarek w 2019 roku - poinformowały w środę władze miasta oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej. W Atlas Arenie swoje mecze grupowe rozegra reprezentacja Polski.

"Mamy bardzo dobrą wiadomość dla wszystkich fanów żeńskiej siatkówki, bo możemy już poinformować, że w przyszłym roku będziemy gospodarzem mistrzostw Europy. Impreza odbędzie się w nowej formule w czterech krajach – w Polsce, Turcji, na Węgrzech oraz Słowacji. W Polsce będzie to Łódź, gdzie odbędą się mecze grupy z udziałem reprezentacji kraju oraz spotkania 1/8 i 1/4 finału" - ogłosił podczas konferencji prasowej w środę wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela.

 

Wszystkie mecze zostaną rozgrane w mogącej pomieścić ponad 10 tys. widzów Atlas Arenie. Funkcję obiektu treningowego będzie pełniła oddana do użytku w tym roku mniejsza hala Sport Arena.

 

Wiceprezes PZPS Jacek Sęk przypomniał, że Łódź była gospodarzem europejskiego czempionatu siatkarek w 2009 roku, kiedy Polki sięgnęły po brązowy medal. - Łódź to sprawdzony partner. Mamy nadzieję, że stąd nasza drużyna wystartuje do Turcji walczyć o medale – podkreślił.

 

Turniej finałowy ME w 2019, który zostanie zorganizowany w cztery krajach, będzie rozgrywany od 23 sierpnia do 8 września. Na Węgrzech siatkarki będą rywalizować w Budapeszcie, na Słowacji - w Bratysławie, a w Turcji, gdzie odbędzie się faza finałowa - w Ankarze. Po raz pierwszy w historii mistrzostw Europy wystąpią w nich 24 zespoły. Losowanie grup odbędzie się w styczniu w Turcji. Łódź będzie też gospodarzem turnieju Ligi Narodów siatkarzy w 2020 roku.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie