Copa Sudamericana: Historyczny triumf Atletico Paranaense

Piłkarze Atletico Paranaense triumfowali w Copa Sudamericana - Pucharze Ameryki Południowej, pokonując w rewanżowym meczu finału w Kurtybie kolumbijski Junior Barranquilla po karnych 4-3. Po dogrywce było 1:1, a takim samym wynikiem skończyło się pierwsze spotkanie.

To pierwszy międzynarodowy sukces brazylijskiego klubu.

Gospodarze w rewanżu objęli prowadzenie w 27. minucie po strzale Pablo, który zdobył też gola w pierwszym finałowym pojedynku. Wyrównanie ekipie gości zapewnił w 57. minucie Teofilo Gutierrez. Rezultat nie zmienił się do końca. W dogrywce drużyna Junior miała szansę rozstrzygnąć losy rywalizacji, ale Jarlan Barrera nie wykorzystał rzutu karnego.

W serii "jedenastek" oba zespoły zaliczyły błędy. Swoją okazję w zespole z Kurtyby zmarnował Renan Lodi, a w ekipie z Barranquilli Gabriel Fuentes i Gutierrez. Po udanej próbie Thiago Heleno gospodarze rozpoczęli świętowanie.

- Na pewno spłynie do nas wiele gratulacji. To pierwszy międzynarodowy tytuł wywalczony w historii Atletico. Jestem bardzo szczęśliwy. Kocham ten klub. A teraz idziemy świętować - powiedział dziennikarzom tuż po spotkaniu Pablo.

Copa Sudamericana to rozgrywki kontynentalne drugiego szczebla. Południowoamerykańskim odpowiednikiem Ligi Mistrzów jest Copa Libertadores.

Atletico Paranaense - Junior Barranquilla 1:1 (1:0) karne: 4-3

Bramki: Pablo 27 - Gutierrez 57