Jastrzębski Węgiel wydał komunikat w sprawie De Giorgiego

Siatkówka
Jastrzębski Węgiel wydał komunikat w sprawie De Giorgiego
fot. Cyfrasport

Trener Ferdinando De Giorgi zaskoczył wszystkich zwracając się do Jastrzębskiego Węgla z prośbą o rozwiązanie kontraktu. Stało się to po otrzymaniu przez Włocha propozycji pracy w Cucine Lube Civitanova. Zarząd klubu z Jastrzębia wydał w tej sprawie oświadczenie.

Jastrzębski Węgiel w PlusLidze radzi sobie bardzo dobrze. Trener Ferdinando De Giorgi przed sezonem zbudował drużynę, która miała bić się o najwyższe cele. Związał się z klubem w poprzednim sezonie, a współpraca miała potrwać przez kolejne dwa lata. Jak się okazało nie zamierza dokończyć swojej misji w zespole z Górnego Śląska.

 

Włoch otrzymał propozycję pracy w jednym z najlepszych klubów na Półwyspie Apenińskim, Cucine Lube Civitanova i bez wahania przyjął ofertę. Bez chwili namysłu zgłosił się do zarządu Jastrzębskiego Węgla o rozwiązanie kontraktu. Włodarze polskiej ekipy poinformowali, że nie zamierzają zatrzymywać szkoleniowca na siłę. Klub w czwartek wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

 

Komunikat K.S. Jastrzębski Węgiel S.A.

 

Zarząd Klubu Sportowego Jastrzębski Węgiel S.A. informuje, że trener naszego pierwszego zespołu Pan Ferdinando De Giorgi zwrócił się do klubu z prośbą o rozwiązanie wiążącego nas kontraktu na zasadzie porozumienia stron.

 

Taki stan rzeczy jest dla klubu dużym zaskoczeniem, gdyż zawarliśmy kontrakt na dokończenie poprzedniego sezonu oraz na dwa następne pełne sezony, które pozwoliłyby trenerowi zrealizować nasz wspólny plan dalszego rozwoju zespołu na najwyższym poziomie sportowym. Aktualnie Pan Ferdinando De Giorgi jako szkoleniowiec zamierza związać się z czołowym klubem włoskim i nasz klub nie zamierza stwarzać utrudnień w tym zakresie, gdyż naszym nadrzędnym celem jest współpraca z ludźmi, którzy na pierwszym miejscu stawiają wyłącznie dobro naszego klubu. Jednak ostateczne sfinalizowanie tej sprawy uzależniamy od zapewnienia ciągłości szkoleniowej naszego zespołu i podpisania kontraktu z nowym klasowym trenerem. Jeżeli sytuacja taka będzie miała miejsce, to o zawarciu takowego kontraktu poinformujemy Państwa w kolejnym komunikacie. Jednocześnie zapewniamy, iż zaistniała sytuacja nie zmienia naszego założonego celu sportowego na ten, jak i na kolejne sezony.

 

Zarząd KS Jastrzębski Węgiel S.A.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze