Kolejny atakujący opuści ONICO Warszawa?

Siatkówka
Kolejny atakujący opuści ONICO Warszawa?
fot. Cyfrasport

Transfer Bartosza Kurka spowodował spekulacje dotyczące dalszych losów pozostałych atakujących ONICO Warszawa. Przypomnijmy, że po przyjściu MVP ostatnich mistrzostw świata w kadrze stołecznego klubu było aż czterech siatkarzy występujących na tej pozycji.

Bruno Romanutti już odszedł z ONICO. W minioną środę zasilił występujący w 1. lidze Tauron AZS Częstochowa, w którym będzie miał więcej okazji do gry. W składzie drużyny ze stolicy pozostali jeszcze, oprócz Kurka, Kanadyjczyk Sharone Vernon-Evans oraz Rafael Rodrigues de Araujo z Brazylii.

 

Pojawiły się pogłoski, że to Brazylijczyk będzie kolejnym zawodnikiem, który opuści stołeczny klub. 27-letni atakujący przyszedł do ONICO przed sezonem, a dwa poprzednie lata grał w MKS Będzin.

 

– Sytuacja Araujo i Evansa nie jest na ten moment dla nich komfortowa. Jestem po wielu rozmowach z jednym i drugim zawodnikiem. Mamy pewne plany i myślę, że następne dni pokażą, jakie będą decyzje. Trzeba ustabilizować tę sytuację, aby poziom treningu był dobry i wysoki, aby nie rozkładać tego treningu na liczbę zawodników, która jest ponad stan. Zrobimy wszystko, aby pomóc zawodnikom, którzy chcieliby zmienić barwy klubowe – powiedział w magazynie #7strefa Piotr Gacek.

 

– Araujo nie jest zawodnikiem bardzo młodym, ma 27 lat i chciałby udowodnić swój dobry poziom sportowy. Przyjście Bartka nie było spowodowane naszym niezadowoleniem z jego gry. Przed sezonem miał deklarację ze strony trenera reprezentacji Brazylii, że jak będzie się rozwijał w odpowiednim kierunku, przy dobrych zawodnikach i poziomie sportowym, ma szansę zaistnieć w kadrze. Mam więc pełną świadomość, jak bardzo jest mu potrzebna gra – stwierdził prezes ONICO Warszawa.

 

Czy to oznacza koniec przygody Rodriguesa de Araujo w klubie ze stolicy?

 

– Trzeba tu rozgraniczyć dwa elementy. Może pójść grać do innego zespołu, ale powinien też zwrócić uwagę na poziom sportowy treningu, który u nas będzie bardzo wysoki. Nie będzie też tak, że Bartek będzie grał sto procent wszystkich spotkań do końca sezonu i czasem potrzebna będzie zmiana. Doskonale jednak rozumiem tych zawodników i na pewno znajdziemy złoty środek, aby obie strony były zadowolone – dodał Gacek.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze