Liga Europy: Premierowa bramka Świerczoka

Piłka nożna

Piłkarze bułgarskiego Łudogorca Razgrad nie zagrają w europejskich pucharach na wiosnę przyszłego roku. Ich mecz 6. kolejki fazy grupowej z FC Zurich był tym samym spotkaniem wyłącznie o prestiż. Swoją szansę, aby pokazać się szerszej publiczności wykorzystał Jakub Świerczok, który wpisał się na listę strzelców.

W tegorocznej edycji fazy grupowej Ligi Europy zawodnicy Łudogorca Razgrad po pięciu rozegranych meczach mieli na swoim koncie zaledwie trzy punkty i żadnych szans na awans do wiosennych zmagań.

 

W ich ostatnim meczu Bułgarzy zmierzyli się z FC Zurich, który miał już zapewniony awans do 1/16 finału. Być może z tego powodu defensorzy tego zespołu nie byli w najlepszej dyspozycji, co wykorzystał w doliczonym czasie gry pierwszej połowy Świerczok.

 

26-letni Polak zyskał na niefrasobliwości jednego z obrońców rywala i pewnym strzałem z pola karnego umieścił piłkę w siatce. Był to gol wyrównujący na 1:1 i zarazem pierwszy dla byłego zawodnika m.in. Zagłębia Lubin w Lidze Europy w tym sezonie.

 

Warto podkreślić, że oprócz Świerczoka, w pierwszym składzie bułgarskiego zespołu wyszedł Jacek Góralski.

 

Bramka Świerczoka w załączonym materiale wideo.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze