Tytoń bramkarzem FC Cincinnati

Piłka nożna
Tytoń bramkarzem FC Cincinnati
fot. PAP

Przemysław Tytoń został piłkarzem FC Cincinnati - poinformował w czwartek amerykański klub, nowy zespół ligi MLS. Przeszedł na zasadzie wolnego transferu. 31-letni bramkarz kilka miesięcy temu rozstał się z Deportivo La Coruna.

Na stronie amerykańskiego klubu poświęcono Tytoniowi dużo miejsca.

 

- Bardzo podobają mi się plany FC Cincinnati, wierzę w ten projekt i chcę być jego częścią. Myślę, że to właściwy moment, aby zacząć coś od początku, dlatego zdecydowałem się przybyć do Cincinnati. Wszyscy razem zaczniemy coś nowego - powiedział polski bramkarz, cytowany na stronie klubu.

 

Tytoń 14 razy wystąpił w reprezentacji Polski, po raz ostatni w marcu 2016 roku.

 

Uczestniczył w mistrzostwach Europy 2012, których współgospodarzem była Polska. Zasłynął obroną rzutu karnego w inauguracyjnym meczu z Grecją (1:1), gdy zastąpił ukaranego czerwoną kartką Wojciecha Szczęsnego.

 

Urodzony 4 stycznia 1987 roku w Zamościu piłkarz dwa ostatnie sezony spędził w hiszpańskim Deportivo La Coruna, z którym rozstał się pod koniec sierpnia. Później trenował z Wisłą Płock.

 

Bramkarz jest wychowankiem Hetmana Zamość, w przeszłości występował również w Górniku Łęczna, holenderskich Rodzie Kerkrade i PSV Eindhoven oraz hiszpańskim Elche CF i niemieckim VfB Stuttgart. 

jb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze