Anastasi zrezygnował! Trudna decyzja z przyczyn osobistych

Siatkówka
Anastasi zrezygnował! Trudna decyzja z przyczyn osobistych
fot. Cyfrasport

"Ta trudna decyzja została przez mnie podjęta z przyczyn osobistych" – napisał na swym profilu na Instagramie Andrea Anastasi. Włoski szkoleniowiec zrezygnował z funkcji selekcjonera reprezentacji Belgii!

"Drodzy przyjaciele siatkówki z Belgii! Bardzo mi przykro poinformować was, że podjąłem decyzję o niekontynuowaniu pracy jako trener fantastycznych "Czerwonych Smoków",  których prowadziłem w sezonie 2018 i na mistrzostwach świata we Włoszech. Ta trudna decyzja została podjęta przeze mnie z przyczyn osobistych, które nie pozwalają mi na bycie w pełni dyspozycyjnym dla belgijskiego zespołu narodowego. To było wspaniałe lato, gdy miałem okazję pracować z fantastycznymi zawodnikami. Praca ta dała mi wiele – zarówno pod względem zawodowym, jak i ludzkim. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy pracują w federacji, wszystkim moim graczom i pracownikom za zaufanie i za wsparcie, które mi dali. Mam nadzieję, że w przyszłości będę mógł ponownie pracować z "Czerwonymi Smokami", ale teraz mogę Was zapewnić, że pozostaję wielkim fanem tego zespołu." – napisał Anastasi.

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

“Dear Volleyball Friends from Belgium, I am really sad to inform You, that I took a decision to not continue a work as a head coach of the fantastic "Red Dragons" with whom I played the 2018 season and the World Championship in Italy. This difficult decision was made by me due the personal reasons, which will not allow me to stay at complete disposal of the Belgian national team. It was a great summer, when I have a chance to work with all this fantastic players and my amazing staff. This work gave me a lot – both from professional and human point of view. I would like to thank You to all people work in Federation, all my players and staff for the trust in myself and all the support that they gave me, also that I can share with them this adventure. I hope in the future I will be able to work again with “Red Dragons”, but now I can assure You that I am staying as a big fan of this team.” Kind Regards Andrea Anastasi @topvolleybelgium @belgianreddragons @treflgdanskofficial #AA

Post udostępniony przez AA 🇮🇹 (@anastasi60) Gru 14, 2018 o 6:06 PST

 

Włoski trener selekcjonerem Belgów został na początku 2018 roku, po tym, jak Vital Heynen objął reprezentację Polski. Jego podopieczni na tegorocznych MŚ zostali sklasyfikowani na dziesiątym miejscu. Anastasi od 2014 roku jest trenerem występującego w PlusLidze klubu Trefl Gdańsk.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie