Babilon MMA 6: Dlaczego warto obejrzeć?

Sporty walki
Babilon MMA 6: Dlaczego warto obejrzeć?
fot. Piotr Duszczyk/boxingphotos.pl

Gala Babilon MMA 6 kryje siedem pojedynków, w tym m.in. pierwszą walkę o pas mistrzowski organizacji. W Raszynie z pewnością nie zabraknie sportowych emocji, ale to nie wszystko! Dlaczego warto obejrzeć galę na sportowych antenach Polsatu?

Historyczna walka

 

Po raz pierwszy podczas gal organizacji Babilon MMA zobaczymy starcie, którego stawką będzie pas mistrzowski. W kategorii półśredniej zmierzą się Daniel Skibiński (12-5, 2 KO, 2 SUB) oraz Paweł Pawlak (14-3, 8 KO, 3 SUB). Zwycięstwo umocni pozycję jednego z nich w czołówce dywizji na krajowym podwórku, a ponadto otworzy drzwi do rywalizacji z najlepszymi w tej dywizji.

 

Faworytem z pewnością jest znajdujący się na fali sześciu zwycięstw Skibiński, ale wydaje się, że Pawlak po nieudanej przygodzie w organizacji UFC ponownie wraca na odpowiednie tory. Co ciekawe, będzie to pierwsza w organizacji Babilon MMA walka na dystansie pięciorundowym.

 

Podteksty

 

Główne walki Babilon MMA 6 to nie tylko wysoki poziom sportowy, ale również tematy poboczne. W walce wieczoru dojdzie do starcia dwóch zawodników, którzy należeli do tej samej grupy menadżerskiej. Skibiński nadal współpracuje z Pawłem Kowalikiem, natomiast Pawlak po przygodzie z UFC zakończył kooperację z MMA Cartel.

 

Babilon MMA 6: Zemsta jest słodka? Ludzie z kartelu rozdają karty

 

W Raszynie dojdzie także do konfrontacji dwóch strażaków. Rafał Haratyk (10-3-2, 2 KO, 4 SUB) służy w Ustroniu, a Maciej Różański (10-2, 2 KO, 7 SUB) w Szczecinie. Co więcej, obaj reprezentują barwy tego samego klubu Berserkers Team. Różański trenuje w Szczecinie pod okiem Piotra Bagińskiego, a "Polish Tank" w filii w Bielsku-Białej.

 

Młodzi, zdolni...

 

Już zgodnie z tradycją podczas gali Babilon MMA nie zabraknie walk amatorów i stawiających pierwsze kroki w zawodostwie wojowników. Po raz kolejny umiejętności w formule semi-pro zaprezentują m.in. Paweł Szumlas, Tomasz Smyk. W kategorii ciężkiej dojdzie do ciekawej konfrontacji Michała Orkowskiego z Łukaszem Brzeskim, a już po raz czwarty dla Babilon MMA zawalczy Damian Zorczykowski.

 

Transmisja gali Babilon MMA 6 w sobotę od godziny 19:30 w Polsacie Sport Fight i od godziny 20:00 w Polsacie Sport!

Maciej Turski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie