Canelo i Fielding wypełnili limit wagowy (WIDEO)

Sporty walki
Canelo i Fielding wypełnili limit wagowy (WIDEO)
fot. Youtube

Saul Alvarez (50-1-2, 34 KO) oraz Rocky Fielding (27-1, 15 KO) wypełnili limit kategorii super średniej przed sobotnim starciem. "Canelo" stanie przed szansą zdobycia mistrzowskiego tytułu w trzeciej kategorii wagowej. Jego przeciwnik jest obecnie posiadaczem pasa organizacji WBA.

Alvarez pod dwóch bojach z Gołowkinem (remis i wygrana) zdecydował się przejść do wyższej kategorii. Zaznaczył jednak, że tylko na jedną walkę. Następnie wróci do dywizji średniej, gdzie zapewne czekać go będzie dokończenie trylogii z Kazachem. Pierwszą swoją walkę w super średniej stoczy z mistrzem WBA, Fieldingiem. Liverpoolczyk ma na swoim koncie zaledwie jedną przegraną, przed trzema laty znokautował go Callum Smith.

Obaj pięściarze wypełnili limit, który wynosi 168 funtów (76 kg). Na ważeniu widać było dużą różnicę wzrostu, jaka dzieli Meksykanina i Anglika. Mieszkaniec Liverpoolu jest wyższy o 10 centymetrów, ale to jednak "Canelo" wydaje się zdecydowanym faworytem tego starcia. Fielding zapowiada, że zadziwi świat i pokona Alvareza, który jeżeli wygra, zgarnie pas w trzeciej kategorii wagowej. Wcześniej był też mistrzem dywizji lekkopółśredniej.

 Transmisja sobotniej walki Canelo - Fielding od godziny 02.00 w Polsacie Sport.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze