LSK: Enea PTPS Piła - Energa MKS Kalisz. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
LSK: Enea PTPS Piła - Energa MKS Kalisz. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

W 10. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet będziemy świadkami pierwszych od dawna derbów Wielkopolski. Siatkarki Enei PTPS Piła podejmą zespół Energa MKS Kalisz. To pierwsze takie starcie od niemal dziesięciu lat. Transmisja od godziny 17:30 w Polsacie Sport.

Drużyna gości przegrała w ostatniej kolejce 0:3 z Developresem SkyRes Rzeszów. Po dziewieciu kolejkach siatkarki znajdują się na dwunastym, ostatnim miejscu w tabeli. Kaliszanki zdobyły tylko cztery punkty w obecnej kampanii. Warto zaznaczyć, że obecny sezon jest ich powrotem do LSK.

Rywalki z Piły nie spisują się dużo lepiej. Drużyna Enea PTPS ma na swoim koncie siedem punktów, co daje im czternastą dziesiątą pozycję w lidze. W ostatniej kolejce pilanki przegrały u siebie 0:3 z zespołem DPD Legionovi Legionowo.

Ostatnie derby Wielkopolski odbyły się 26 stycznia 2009 roku w Kaliszu. Wtedy górą były pilanki, które wygrały 3:1. W tym samym sezonie Kalisz pożegnał się z ekstraklasą, jak i zawodową siatkówką na dziesięć lat. Dziś stają przed szansą na zmazanie plamy z początku sezonu. W przypadku zwycięstwa mogą opuścić strefę spadkową i poprawić humory kibicom derbowym zwycięstwem.

Mecz Enea PTPS Piła - Energa MKS Kalisz od godziny 17:30 w Polsacie Sport.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie