LSK: Nowy trener siatkarek Enea PTPS Piła

Siatkówka
LSK: Nowy trener siatkarek Enea PTPS Piła
fot. PAP

Włoch Alessandro Chiappini od poniedziałku będzie nowym szkoleniowcem siatkarek ENEA PTPS Piła - poinformował prezes klubu Radosław Ciemięga. W piątek, w meczu derbowym przeciwko Energi MKS Kalisz drużynę poprowadzi tymczasowy trener Mateusz Czerwiński.

49-letni Chiappini zastąpi Hiszpana Guillermo Naranjo Hernandeza, który w poniedziałek z powodów osobistych zrezygnował ze swojej funkcji. Jak zaznaczył Ciemięga, Włoch swoją pracę rozpocznie od przyszłego tygodnia, a umowę podpisano do końca obecnego sezonu.
 
"To jeden z najbardziej utalentowanych trenerów klubowych w Europie i przede wszystkim był teraz dostępny. Wiele zawodniczek chce z nim pracować, zna doskonale polską ligę. Poza tym mamy sztab, który pracował z nim w Krakowie – drugi trener Czerwiński i statystyk Fabio Gabban" – powiedział Ciemięga.
 
Włoch to bardzo doświadczony trener, który pracował już wcześniej w Polsce. W latach 2010-2012 prowadził siatkarki Atomu Trefl Sopot zdobywając mistrzostwo kraju oraz tytuł wicemistrza. W ostatnim sezonie był szkoleniowcem Trefla Proximy Kraków, który ukończył rozgrywki na szóstym miejscu. Z powodów organizacyjnych krakowianki nie przystąpiły do nowego sezonu. Chiappini jest także selekcjonerem reprezentacji Słowenii.
 
"Z tego też powodu Chiappini będzie nieobecny w Pile w trakcie przerwy międzyświątecznej i krótko po Nowym Roku, bowiem czekają go mecze eliminacyjne do mistrzostw Europy" - wyjaśnił prezes pilskiego klubu.
 
Chiappini w roli szkoleniowca PTPS zadebiutuje 22 grudnia w wyjazdowym spotkaniu przeciwko KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W piątek (początek godz. 17.30) pilanki poprowadzi Czerwiński, który pełnił rolę asystenta Hernandeza.
RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie