PŚ w biathlonie: Trzecia z rzędu wygrana Johannesa Boe, Fourcade drugi

Norweg Johannes Thingnes Boe wygrał sprint na 10 km biathlonowego Pucharu Świata w austriackim Hochfilzen. To jego trzecie zwycięstwo z rzędu, a 24. w karierze. Drugi był broniący Kryształowej Kuli Francuz Martin Fourcade.

Na najniższym stopniu podium stanął Niemiec Benedikt Doll, który w 2017 roku w tej samej miejscowości wywalczył tytuł mistrza świata, również w sprincie. - Przypomniałem sobie swoją pewność siebie z tamtych zawodów i powiedziałem sobie, że na tej strzelnicy wszystko mi się udaje. Z takim nastawieniem przystąpiłem do biegu - powiedział później Doll.

Boe umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. W czterech biegach na 240 możliwych do zdobycia punktów zgromadził 216. Wiceliderem jest Francuz Antonin Guigonnat - 162 pkt. W piątek zajął czwarte miejsce.

Fourcade jest w piąty w cyklu z dorobkiem 131 punktów. Walczący o ósmą z rzędu Kryształową Kulę Francuz na początek sezonu wygrał w Pokljuce z rodakami sztafetę mieszaną, a potem bieg indywidualny na 20 km. Później był jednak dopiero 24. w sprincie, a biegu na dochodzenie nie ukończył.

W piątek poszło mu znów lepiej - podobnie jak Doll, Guigonnat oraz piąty Niemiec Arnd Peiffer był bezbłędny na strzelnicy. Boe musiał natomiast pokonać jedną karną rundę, ale zdeklasował rywali w biegu.

Do sobotniego biegu na dochodzenie na 12,5 km zakwalifikowało się dwóch Polaków. Łukasz Szczurek ukończył sprint z 44., a Andrzej Nędza-Kubiniec - z 52. czasem. Na 72. pozycji sklasyfikowany został Grzegorz Guzik.

W czwartek na dystansie 7,5 km ścigały się kobiety. Monika Hojnisz zajęła piąte miejsce. W sobotę w biegu na dochodzenie na 10 km oprócz niej wystartuje także 48. w sprincie Kamila Żuk.