Siatkarski nokaut! Dziesięć akcji, które wstrząsnęły Łodzią (WIDEO)

Siatkarskie derby Łodzi pomiędzy Grot Budowlanymi i ŁKS Commercecon miały niezwykłe zakończenie. Dziesięć ostatnich akcji tego meczu padło łupem podopiecznych trenera Michała Maska, a w roli głównej wystąpiła Marta Wójcik.

Derbowe starcie miało bardzo zacięty przebieg. Pierwszy set padł łupem Grot Budowlanych (25:23), w dwóch kolejnych minimalnie lepsze były siatkarki ŁKS (22:25, 23:25). Początek trzeciej partii również wyrównany i część kibiców ostrzyło sobie zęby na tie-breaka. Od stanu 16:15 nastąpiła jednak prawdziwa katastrofa ekipy Grot Budowlanych...

Najpierw Marta Wójcik popisała się efektowną kiwką (16:16) i powędrowała w pole zagrywki. Tak rozpoczęła się lawina, która zmiotła siatkarki Grot Budowlanych z parkietu. Po mocnym ataku Regiane Bidias (16:17), trener Błażej Krzyształowicz poprosił o czas, ten zabieg na niewiele się jednak zdał. Jego podopieczne miały ogromne problemy z przyjęciem. W kolejnej akcji wykorzystała to Klaudia Alagierska (16:18), potem pomyliła się w ataku Jaroslava Pencova (16:19).

Skutku nie przyniosła również zmiana rozgrywającej w ekipie Budowlanych. Czarna seria tej drużyny trwała dalej: Agata Wawrzyńczyk zaatakowała blok-aut (16:20), potem punkt zdobyła Bidias (16:21), asem popisała się rozgrywająca ŁKS (16:22) i skutecznie zaatakowała Aleksandra Wójcik (16:23). Dwa ostatnie punkty tego meczu zdobyła Bidias, najpierw atakiem (16:24), następnie pojedynczym blokiem (16:25).

W takich okolicznościach zakończyło się to derbowe starcie, w którym siatkarki Grot Budowlanych uległy ŁKS Commercecon 1:3. Chwilę po meczu autorka serii zagrywek Marta Wójcik odebrała statuetkę dla najlepszej zawodniczki tego meczu. Rozgrywająca ŁKS znów pojawiła się na parkiecie w trakcie meczu (w drugim secie) i już po raz czwarty w tym sezonie została uznana MVP.

Dziesięć akcji, które wstrząsnęły Łodzią w załączonym materiale wideo.