Babilon MMA 6: Wyniki gali

Sporty walki

W walce wieczoru gali Babilon MMA 6 w Raszynie o tytuł mistrzowski w kategorii półśredniej zmierzyli się Daniel Skibiński i Paweł Pawlak. Historyczny pas powędrował na biodra Skibińskiego, który wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów. Wcześniej triumf zaliczył między innymi Rafał Haratyk!

Po raz pierwszy podczas gal organizacji Babilon MMA zobaczyliśmy starcie, którego stawką był pas mistrzowski. W kategorii półśredniej zmierzyli się Daniel Skibiński (12-5, 2 KO, 2 SUB) oraz Paweł Pawlak (14-3, 8 KO, 3 SUB). Co ciekawe, był to również pierwszy w historii organizacji pojedynek na dystansie pięciorundowym i właśnie 25 minut potrzebne było do wyłonienia zwycięzcy! Przez całą walkę pod siatką i w parterze rządził Skibiński i miał tylko krótkie momenty dekoncentracji. To on został historycznym mistrzem!

 

Zanim Pawlak i Skibiński stoczyli główną walkę wieczoru, do klatki w Raszynie weszło dwóch strażaków: Rafał Haratyk na co dzień służy w Ustroniu, a Maciej Różański w Szczecinie. Co więcej, obaj reprezentują barwy tego samego klubu Berserkers Team. Różański trenuje w Szczecinie pod okiem Piotra Bagińskiego, a "Polish Tank" w filii w Bielsku-Białej. W sobotni wieczór górą był bielszczanin, który od początku nie pozwalał się obalić szukającemu parteru Różańskiemu. Sam posłał przeciwnika na deski w drugiej rundzie, a w trzeciej znowu go podłączył. Haratyk nie dążył jednak na siłę do wygranej przed czasem i zwyciężył jednogłośną decyzją sędziów.

 

Zgodnie z tradycją podczas gali Babilon MMA nie zabrakło walk amatorów i stawiających pierwsze kroki w zawodowstwie wojowników. W kategorii ciężkiej doszło do ciekawej konfrontacji Michała Orkowskiego z Łukaszem Brzeskim. Zwyciężył ten drugi, który zaskoczył rywala z Warszawy w drugiej rundzie. Kolejny triumf do swojego rekordu dopisał Damian Zorczykowski, który pokonał Adrian Kępę.

 

Następna, siódma już gala organizacji Babilon MMA odbędzie się 25 stycznia w Żyrardowie.

 

Wyniki gali Babilon MMA 6:

 

Walki wieczoru
77,1 kg: Daniel Skibiński (13-5, 2 KO, 2 SUB) pokonał Pawła Pawlaka (14-3, 8 Ko, 3 SUB) przez jednogłośną decyzję sędziów (2x 50:45; 50:44) i został mistrzem organizacji Babilon MMA w kategorii półśredniej.
83,9 kg: Rafał Haratyk (11-3-2, 2 KO, 4 SUB) pokonał Macieja Różańskiego (10-3, 2 KO, 7 SUB) przez jednogłośną decyzję sędziów (2x 30:27, 30:26).

 

Karta główna
120 kg: Łukasz Brzeski (6-1, 4 KO, 2 SUB) pokonał Michała Orkowskiego (4-3, 3 KO, 1 SUB) przez nokaut w 2. rundzie (0:41).
65,8 kg: Damian Zorczykowski (6-2, 1 KO, 4 SUB) pokonał Adrian Kępę (5-3, 3 KO, 2 SUB) przez duszenie zza pleców w 2. rundzie (3:18).
65,8 kg: Piotr Kacprzak (1-0, 1 SUB) pokonał Filipa Lamparskiego (1-2, 1 KO) przez duszenie zza pleców w 3. rundzie (4:56).
77,1 kg semi pro: Jakub Niewiadomski (1-0, 1 KO) pokonał Gabriela Żmudzina (0-1) przez ciosy w parterze w 3. rundzie (1:46).
65,8 kg semi pro: Paweł Szumlas (1-1) pokonał Tomasza Smyka (0-1) przez jednogłośną decyzję sędziów (30-27, 30-27, 29-28).

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
Zapis relacji
Relacja zakończona

Dziękujemy już za śledzenie relacji na żywo, zapraszamy na kolejne wieczory i noce ze sportami walki. A już za kilka godzin kolejna gala UFC. Będzie się działo!

Skibiński!

Daniel Skibiński (13-5, 2 KO, 2 SUB) pokonał Pawła Pawlaka (14-3, 8 Ko, 3 SUB) przez jednogłośną decyzję sędziów (2x 50:45; 50:44) i został mistrzem organizacji Babilon MMA w kategorii półśredniej.

V RUNDA: Daniel Skibiński - Paweł Pawlak

Bardzo podobny scenariusz piątej rundy, w której dominował Daniel Skibiński! I to on prawdopodobnie będzie pierwszym mistrzem w historii organizacji Babilon MMA! Za chwilę werdykt.

IV RUNDA: Daniel Skibiński - Paweł Pawlak

Najpierw stójka, później znowu klincz pod siatką, a po dwóch minutach przejście do parteru. Tam znowu inicjatywę miał Skibiński, który zaczął zapinać trójkąt nogami, który stawał się coraz ciaśniejszy. Pawlakowi udało się jednak wytrzymać napór przeciwnika, który na pewno prowadzi na punkty. Wciaż jednak przed nami piąta runda, która może zmienić wszystko.

III RUNDA: Daniel Skibiński - Paweł Pawlak

Tym razem między nogi rywala kopnął Skibiński, który trafił jednak również czystym prawym prostym na głowę. Wreszcie "Skiba" zaczął skracać dystans w stójce... i nagle niespodziewanie po obalenie poszedł Pawlak. Inicjatywę w parterze przejął jednak przeciwnik i kontrolował pozycję. Pod koniec Skibiński spróbował jeszcze duszenia von flue, ale na Pawlaka to było za mało. Jedziemy dalej!

II RUNDA: Daniel Skibiński - Paweł Pawlak

Na początku mieliśmy krótką przerwę, bo kopnięcie lewą nogą Pawlaka trafiło między nogi "Skiby". Większość rundy znowu toczyła się pod siatką, gdzie świetnie z defensywy odpowiadał łodzianin. Skibiński nie mógł znaleźć recepty na rywala, próbując kolan na rozbite już udo Pawlaka. Na koniec oderwali się jeszcze od siatki, ale w stójce nie pokazali nic sensacyjnego.

I RUNDA: Daniel Skibiński - Paweł Pawlak

Dwa obalenia zaliczył Skibiński w pierwszej rundzie, choć Pawlak szybko wracał na nogi i dobrze bronił się pod siatką. Trafiał łokciami, natomiast "Skiba" odpowiadał kolanami. Po powrocie na środek zaczął naruszać pojedynczymi ciosami rywala Pawlak, na minutę przed końcem trafiając także serią. Ale cała pierwsza runda chyba z minimalnym wskazaniem na Skibińskiego.

Daniel Skibiński - Paweł Pawlak

 

CZAS ZACZĄĆ HISTORYCZNĄ WALKĘ O PAS!

W klatce jest już pas, pojawiają się również bohaterowie walki wieczoru!

Babilon MMA 6: Zemsta jest słodka? Ludzie z kartelu rozdają karty

Wielkimi krokami zbliża się historyczne wydarzenie organizacji Babilon MMA. W najbliższy weekend podczas szóstej edycji dojdzie do pierwszej walki o pas mistrzowski. Starcie w kategorii półśredniej Daniela Skibińskiego (12-5, 2 KO, 2 SUB) z Pawłem Pawlakiem (14-3, 8 KO, 3 SUB) ma przede wszystkim dużą wartość sportową, ale nie tylko...

A już za chwilę w walce o pas kategorii półśredniej zmierzą się Daniel Skibiński (12-5, 2 KO, 2 SUB) oraz Paweł Pawlak (14-3, 8 KO, 3 SUB). Co ciekawe, będzie to również pierwszy w historii organizacji pojedynek na dystansie pięciorundowym. - Oglądam jego walki, cały czas popełnia te same błędy - mówi o rywalu "Plastinho". Skibiński odpowiada: - Spodziewam się ciężkich pięciu rund. Będę dążył do skończenia - twierdzi popularny "Skiba".

Łukasz "Raju" Rajewski i Daniel "Rutek" Rutkowski zmierzą się 25 stycznia na gali w Żyrardowie! Obaj zawodnicy są po pierwszym face-offie w klatce Babilon MMA.

Haratyk!

Rafał Haratyk (11-3-2, 2 KO, 4 SUB) pokonał Macieja Różańskiego (10-3, 2 KO, 7 SUB) przez jednogłośną decyzję sędziów (2x 30:27, 30:26).

III RUNDA: Rafał Haratyk - Maciej Różański

Różański musiał szukać nokautu, a tymczasem było blisko, żeby to on ponownie padł na deski. Ledwo, ledwo, ale utrzymał się jednak na nogach. Haratyk nie chciał kończyć na siłę walki przed czasem i spokojnie punktował rywala ze Szczecina ciosami na korpus. Za chwilę werdykt, który może być tylko jeden.

II RUNDA: Rafał Haratyk - Maciej Różański

I teraz bardzo szybko poszukał obalenia Różański, ale go nie znalazł. Haratyk walczy z doskoku i prawie za każdym razem zaskakuje przeciwnika ze Szczecina. W połowie rundy Różański nieco się obudził, ale cały czas "Polish Tank" jest z przodu. Różański musi szukać poddania albo nokautu!

I RUNDA: Rafał Haratyk - Maciej Różański

Haratyk wie, że nie może pozwolić rywalowi na sprowadzenie do parteru i walczy z dystansu. Jego proste ciosy dobrze wchodzą jednak między ręce Różańskiego. I na minutę przed końcem był knock down. Różański jakimś cudem przetrwał nawałnicę rywala! Będzie druga runda.

Czas na walkę dwóch strażaków: Rafał Haratyk (10-3-2, 2 KO, 4 SUB) na co dzień służy w Ustroniu, a Maciej Różański (10-2, 2 KO, 7 SUB) w Szczecinie. ZACZYNAMY!

Rafał Haratyk - Maciej Różański! Zawodnicy już w klatce!

Babilon MMA 6: Dlaczego warto obejrzeć?

Gala Babilon MMA 6 kryje siedem pojedynków, w tym m.in. pierwszą walkę o pas mistrzowski organizacji. W Raszynie z pewnością nie zabraknie sportowych emocji, ale to nie wszystko! Dlaczego warto obejrzeć galę na sportowych antenach Polsatu? Historyczna walka Po raz pierwszy podczas gal organizacji Babilon MMA zobaczymy starcie, którego stawką będzie pas mistrzowski.

Trwa studio w Polsacie Sport Fight, a przed nami już tylko dwie główne walki, w tym starcie o historyczny pas!

 

Co ciekawe w walce wieczoru dojdzie do starcia dwóch zawodników, którzy należeli do tej samej grupy menadżerskiej. Skibiński nadal współpracuje z Pawłem Kowalikiem, natomiast Pawlak po przygodzie z UFC zakończył kooperację z MMA Cartel.

A podczas wywiadu w klatce Mateusz Borek zdradził, że Brzeski być może zmierzy się na Babilon MMA 7 w Żyrardowie... z legendą polskiego MMA.

Brzeski!

Łukasz Brzeski (6-1, 4 KO, 2 SUB) pokonał Michała Orkowskiego (4-3, 3 KO, 1 SUB) przez nokaut w 2. rundzie (0:41).

II RUNDA: Michał Orkowski - Łukasz Brzeski

Brzeski chciał utrzymać walkę w stójce, a jego rywal padał już ze zmęczenia! Ostatecznie Brzeski wykończył warszawianina już ciosami w parterze po tym jak ten padł już na matę. SZYBKI KONIEC W DRUGIEJ RUNDZIE!

I RUNDA: Michał Orkowski - Łukasz Brzeski

A jednak wytrzymali pięć minut w klatce i cały czas nie mają dość. Były momenty w parterze, były też ciosy Brzeskiego, które doszły do głowy Orkowskiego i próby poddań z obu stron. Jest zmęczenie, ale jedziemy dalej!

Michał Orkowski - Łukasz Brzeski

Uważajcie, bo to starcie może nie potrwać zbyt długo! Czas, start!

Zawodnicy już w klatce, ale najpierw zapraszamy na skrót walki, w której trzeci triumf w organizacji Babilon MMA odniósł Damian Zorczykowski!

Michał Orkowski - Łukasz Brzeski! Czas na kolejne starcie, tym razem w wadze ciężkiej!

Teraz krótka przerwa, a gościem Artura Łukaszewskiego jest między innymi Michał Bobrowski, który niedawno pokonał Szymona Kołeckiego.

Zorczykowski! 

Damian Zorczykowski (6-2, 1 KO, 4 SUB) pokonał Adrian Kępę (5-3, 3 KO, 2 SUB) przez duszenie zza pleców w 2. rundzie (3:18).

II RUNDA: Damian Zorczykowski - Adrian Kępa

KONIEC! Zorczykowski był konsekwentny i zmusił rywala do pójścia w parter. Tam nie miał litości i poddał Kępę! 

A tutaj niesamowite poddanie na kilka sekund przed ostatnim gongiem!

I RUNDA: Damian Zorczykowski - Adrian Kępa

Zorczykowski zaznaczył przewagę obaleniem, a później zepchnął rywala pod siatkę, Tam nie potrafił jednak poradzić sobie z dobrą defensywą rywala. Na razie trochę szachów, czekamy na fajerwerki!

Damian Zorczykowski - Adrian Kępa

ZACZYNAMY!

Bohater Babilon MMA 6 o treningach z McGregorem: Był dla mnie bezlitosny

Damian Zorczykowski (5-2, 1 KO, 3 SUB) w sobotę podczas gali Babilon MMA 6 zmierzy się z Adrianem Kępą (5-2, 3 KO, 2 SUB). Zawodnik z Łomży wspomina treningi z Conorem McGreogrem, które odbywały się kilka lat temu - był dla mnie bezlitosny - stwierdził.

A my się nie zatrzymujemy i zapraszamy na kolejny bój!

 

Damian Zorczykowski - Adrian Kępa!

A tutaj skrót drugiej, niesamowitej walki gali BABILON MMA 6!

KACPRZAK!

Piotr Kacprzak (1-0, 1 SUB) pokonał Filipa Lamparskiego (1-2, 1 KO) przez duszenie zza pleców w 3. rundzie (4:56)

III RUNDA: Piotr Kacprzak - Filip Lamparski

Szybko zdobył obalenie 20-letni Kacprzak, który był bliski uzyskania dosiadu. Dobrze bronił się jednak będący na dole Lamparski, ale po chwili musiał się bronić przed duszeniem zza pleców! I dosłownie w ostatniej sekundzie Kacprzak dopiął swego! PODDANIE!!!

II RUNDA: Piotr Kacprzak - Filip Lamparski

Bardzo trudna runda do punktowania, która ponownie toczyła się w parterze. Choć trzeba przyznać, że back fist Lamparskiego zaskoczył Kacprzaka na początku rundy. Ten drugi później poszedł jednak po nogi i wydawało się, że kontrolował pojedynek na macie.

I RUNDA: Piotr Kacprzak - Filip Lamparski

Runda dla koneserów walki w parterze! Kacprzak szukał cały czas poddania, ale Lamparski nie dał się zaskoczyć żadną z licznych prób. Pod koniec rundy trwającej pięć minut Kacprzak już nieco zmęczony, ale cały czas niezwykle aktywny!

A teraz czas na pojedynek numer trzy w karcie walk gali Babilon MMA 6!

Piotr Kacprzak - Filip Lamparski

Mamy już dla państwa skrót pierwszej walki karty głównej!

Niewiadomski!

III RUNDA: Jakub Niewiadomski (1-0, 1 KO) pokonał Gabriela Żmudzina (0-1) w 3. rundzie (1:46) przez ciosy w parterze.

Mamy zwycięzcę! Żmudzin nie reagował na ciosy rywala i sędzia Piotr Michalak musiał przerwać starcie!

II RUNDA: Gabriel Żmudzin - Jakub Niewiadomski

Zupełnie inaczej wyglądała ta runda. Tym razem batalia szybko przeniosła się do parteru, gdzie najpierw inicjatywę miał Żmudzin. Później większe doświadczenie było widać jednak u Niewiadomskiego, który nie potrafił jednak skończyć rywala.

I RUNDA: Gabriel Żmudzin - Jakub Niewiadomski

Co za walka! Od pierwszych sekund odkrywa się Żmudzin, próbując atakować lewą ręką. Jego rywal trafił młodego chłopaka częściej, ale to 17-latek był blisko znokautowania Niewiadomskiego! Jakimś cudem starszy z zawodników przetrwał kryzys w parterze i przejął nawet inicjatywę w końcówce.

Za chwilę zaczynamy: Gabriel Żmudzin - Jakub Niewiadomski! Ten pierwszy to najmłodszy, bo zaledwie niespełna 18-letni uczestnik gali w Raszynie! Kolejne trzy rundy przed nami!

Oto nowoczesna hala w Raszynie.

A my czekamy teraz na kolejną walkę semi pro: Gabriel Żmudzin (0-0) - Jakub Niewiadomski (0-0)!

A Tomasz Babiloński ogłosił w studiu, że kolejna gala - Babilon MMA 7 odbędzie się w Żyrardowie!

Szumlas!

Paweł Szumlas (1-1) pokonał Tomasza Smyka (0-1) przez jednogłośną decyzję sędziów (30-27, 30-27, 29-28).

 

Sędziowie wskazali na jednogłośny triumf Szumlasa, który zaznaczył swoją przewagę dwoma obaleniami. Tylko jeden sędzia miał wątpliwości co do jednej rundy.

III RUNDA: Tomasz Smyk - Paweł Szumlas

Szumlas kończył tę walkę na kolanach, bowiem w końcówce znowu szukał obalenia. Na białej macie pojawiło się tez sporo krwi, a obaj zawodnicy poszli na wymianę ciosów. Za chwilę werdykt!

II RUNDA: Tomasz Smyk - Paweł Szumlas

Paweł Szumlas ponownie zaczął od niskich kopnięć, by w ostatniej minucie rundy ruszyć po obalenie. To błyskawicznie udało mu się osiągnąć i rozochocony Szumlas poszukał wpięcia się Smykowi za plecy. Ten jednak umiejętnie wybronił się z pleców i przetrzymał drugą rundę!

I RUNDA: Tomasz Smyk - Paweł Szumlas

Runda w stójce, w której więcej było badania swoich słabszych i mocniejszych stron z obu stron. Niskie kopnięcia ze strony Szumlasa trafiają Smyka.

Pierwszą rundę czas zacząć, a tutaj kolejna fotografia od kolejnego czytelnika Polsatsport.pl, który zameldował się w Raszynie! 

 

 

Czas na pierwszą walkę dzisiejszego wieczoru!

 

Tomasz Smyk - Paweł Szumlas

 

Pojedynek odbędzie się w formule semi-pro! Smyk właśnie wychodzi do klatki przy Red Hotach, podobnie jak Władimir Kliczko!

Trwa prezentacja wszystkich zawodników, którzy wejdą dzisiaj do ośmiokątnej klatki, a my zapraszamy do prześledzenia wyników piątkowego ważenia:

 

Babilon MMA 6: Bohaterowie po ważeniu i face to face!

Bohaterowie sobotniej gali Babilon MMA 6 wypełnili wymagane limity wagowe. W piątek zawodnicy stanęli oko w oko podczas ceremonii ważenia w restauracji Champions. W walce wieczoru o historyczny pas w kategorii półśredniej zmierzą się Daniel Skibiński (12-5, 2 KO, 2 SUB) oraz Paweł Pawlak (14-3, 8 KO, 3 SUB).

A oto zdjęcie podesłane przez jednego z naszych czytelników, który zameldował się już na backstage'u!

Rozpoczęła się już transmisja w Polsacie Sport Fight. Gośćmi Artura Łukaszewskiego w studiu umiejscowionym w raszyńskiej hali są właściciel organizacji Tomasz Babiloński oraz zawodnik Babilon MMA - Kamil Oniszczuk.

Witamy w relacji na żywo z gali Babilon MMA 6!

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie