De Giorgi nie jest już trenerem Jastrzębskiego Węgla

Siatkówka
De Giorgi nie jest już trenerem Jastrzębskiego Węgla
fot. PAP

Zarząd występującego w ekstraklasie siatkarzy Jastrzębskiego Węgla rozwiązał umowę z trenerem Ferdinando De Giorgim. Poprosił o to kilka dni wcześniej włoski szkoleniowiec.

Podczas niedzielnego meczu ligowego z ONICO Warszawa śląską ekipę poprowadzi asystent „Fefe” Nicola Giolito.

 

De Giorgi po niespełna roku pracy w śląskim klubie poprosił o rozwiązanie umowy, która miała obowiązywać do końca następnego sezonu, w związku z otrzymaniem propozycji przejęcia włoskiego zespołu Cucine Lube Civitanova.

 

W styczniu zastąpił australijskiego szkoleniowca Marka Lebedewa, z którym klub się rozstał z powodu „braku zadowalającego poziomu sportowego drużyny".

 

Włoch w 2017 r. przez pięć miesięcy był selekcjonerem reprezentacji Polski, a w ostatnich dwóch sezonach wywalczył mistrzostwo Polski z Zaksą Kędzierzyn-Koźle. Miniony sezon śląska ekipa zakończyła na piątym miejscu, teraz ma walczyć o medal. Prezes Jastrzębskiego Węgla Adam Gorol nie krył zaskoczenia całą sytuacją, ale zgodził się na wcześniejsze rozstanie z trenerem pod warunkiem znalezienia jego następcy. Prawdopodobnie więc nowy szkoleniowiec zostanie w ciągu najbliższych dni przedstawiony.

Komunikat klubu:

Zarząd Klubu Sportowego Jastrzębski Węgiel S.A. informuje, że rozwiązał  kontrakt  z trenerem pierwszego zespołu Ferdinando De Giorgim ze skutkiem na dzień 16 grudnia 2018r.

 

Jednocześnie przychylając się do wniosku zespołu i mając również na uwadze atmosferę oraz wagę najbliższego meczu, Zarząd zwolnił trenera Ferdinando De Giorgiego z obowiązku prowadzenia zespołu w meczu z ONICO Warszawa w dniu 16 grudnia 2018r., a rolę szkoleniowca w trakcie tego meczu pełnić będzie dotychczasowy asystent pierwszego trenera Nicola Giolito.

IM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze