Energa Basket Liga: AZS Koszalin wygrał z Legią Warszawa

W drugim sobotnim meczu 10. kolejki Energa Basket Ligi AZS Koszalin wygrał z Legią Warszawa 90:67 (34:24, 27:15, 10:16, 19:12). Można mówić o małej niespodziance, bo przed tym spotkaniem gospodarze zajmowali ostatnie miejsce w ligowej tabeli, a na koncie mieli tylko jedno zwycięstwo. Z kolei Legia potrafiła wygrywać z najlepszymi, jednak ostatnio "obniżyła loty".

Choć koszaliński zespół w tym sezonie nie gra tak, jak życzą sobie kibice, to w zespole Legii nikt nie lekceważył tego rywala. Już pierwsza kwarta sobotniego meczu pokazał, że "Akademicy" mają wilki apetyt na pokonanie gości i sprawienie swoim fanom miłego prezentu. Od początku meczu prowadzili grę i choć Omar Prewitt trafiał za trzy punkty, to koszalinianie zdołali osiągnąć aż dziesięciopunktową przewagę.

W drugiej kwarcie dominacja gospodarzy zadziwiała nawet ich własnych kibiców. Legia z kolei popełniała dużo błędów, mnożyły się straty, które od kilku kolejek są zmorą warszawskiej drużyny. Wykorzystywali je przede wszystkim Jacek Jarecki, Grzegorz Surmacz i Dragoslav Papić, którzy błyszczeli w zespole AZS-u i wyprowadzili go na prowadzenie 61:39. Takim własnie wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

W trzeciej kwarcie Legia poderwała się do odrabiania strat, wygrała nawet tę część meczu 16:10, ale było to wynikiem nie tyle dobrej gry przyjezdnych, co przestoju zespołu z Koszalina. Stołeczna drużyna zdobyła 14 punktów nie tracąc żadnego, przewaga AZS-u stopniała jednak tylko na kilka chwil.

Ostatnia część meczu zaczęła się pomyślnie dla Legii. Michał Kołodziej popisał się wsadem, Omar Prewitt kolejnym celnym rzutem za trzy punkty, jednak po krótkim zrywie znów zaczęły mnożyć się błędy i straty. Koszalinianie skrzętnie z nich korzystali i stało się jasne, że nie wypuszczą z rąk drugiego w tym sezonie zwycięstwa.

AZS Koszalin - Legia Warszawa 90:67 (34:24, 27:15, 10:16, 19:12)

AZS Koszalin: Grzegorz Surmacz 18, Marko Tejic 18, Dragoslav Papic 17, Jacek Jarecki 14, Drew Brandon 13, Maciej Kucharek 8, Bartosz Bochno 2, Marek Zywert 0.

Legia Warszawa: Omar Prewitt 21, Jakub Karolak 18, Sebastian Kowalczyk 15, Michał Kołodziej 7, Rusłan Patiejew 2, Patryk Nowerski 2, Keanu Pinder 2, Morayo Soluade 0, Mariusz Konopatzki 0, Roman Rubinsztejn 0, Jakub Sadowski 0, Dawid Sączewski 0.