MB Boxing Night. Parzęczewski: Rok temu Sęk byłby faworytem

Sporty walki

Pół roku temu Robert Parzęczewski (21-1, 14 KO) odrzucił ofertę boksowania o mistrzostwo globu WBO z Siergiejem Kowaliowem. "Jeszcze nie czas na takie walki, ale ciężką pracą dojdę do światowego poziomu" - zapewnił polski bokser, który 22 grudnia w Radomiu spotka się z Dariuszem Sękiem (28-4-3, 10 KO).

25-letni Parzęczewski (Tymex Boxing Promotion) zajmuje piąte miejsce w rankingu jednej z najważniejszych federacji pięściarskich - World Boxing Organization w kategorii półciężkiej. Pierwszy pojedynek o pas czempiona mógł stoczyć w sierpniu w Stanach Zjednoczonych. Ostatecznie do ringu wszedł Kolumbijczyk Eleider Alvarez i wygrał przed czasem z Rosjaninem Kowaliowem.

 

"Nie rozpatruję tamtej odrzuconej propozycji jako straconej życiowej szansy i nie ma co gdybać, czy - tak jak Alvarez - wykorzystałbym słabszy dzień Kowaliowa i został mistrzem świata. Spokojnie, mam swoje ambicje i marzenia, ale przede wszystkim twardo stąpam po ziemi. Na dziś nie jestem gotowy na walkę o tytuł WBO, a wyjazd za ocean tylko po ładną porażkę i duże pieniądze mnie nie interesuje. W grudniu 2016 roku z Alvarezem wyrównany pojedynek stoczył Norbert Dąbrowski i łatwo ocenić, gdzie po dwóch latach jest Kolumbijczyk" - powiedział Parzęczewski, który ma w rekordzie 21 zwycięstw i jedną porażkę.

 

Podczas gali "Wojna Domowa" 22 grudnia w Radomiu, organizowanej przez Mateusza Borka, częstochowianin spotka się z Sękiem. Obaj, podobnie jak Dąbrowski czy Paweł Stępień, zaliczani są do czołówki polskiej wagi półciężkiej.

 

"Rok czy dwa lata temu Sęk (rekord 27-4-3) byłby faworytem naszej walki, ale to się zmieniło i obecnie jestem lepszym bokserem od Sęka, mimo jego większego doświadczenia na zawodowych ringach. A co do Dąbrowskiego, kiedyś mówił, że mógłbym mu torbę nosić, ale nie będę już tego komentował. Mam zaufany sztab szkoleniowy i dobre warunki do rozwoju sportowego w Częstochowie, pomagają mi sponsorzy i wiem, że rozwijam się boksersko. Teraz na sparingach miałem dwóch bardzo mocnych Irlandczyków, a jeśli finanse pozwolą, w 2019 roku na moje obozy będziemy zapraszać jeszcze lepszych zagranicznych rywali" - dodał zawodnik Tymexu, promowany przez Marcela i Mariusza Grabowskich.

 

W pierwszym półroczu tego roku Parzęczewski w krótkim czasie wygrał trzy walki. Sezon zakończy potyczką z Sękiem o zawodowe mistrzostwo Polski.

 

“W biznesie bokserskim wiele zależy od możliwości zorganizowania optymalnych przygotowań do walk. Ciężko powiedzieć, czy uda mi się za rok osiągnąć satysfakcjonujący poziom sportowy, czy dopiero za trzy-lata. Wciąż jestem młodym pięściarzem i nigdzie nie muszę się spieszyć. Drzemią we mnie spore rezerwy i przyjedzie czas na walki z tuzami, w co mocno wierzę. A jeśli chodzi o rewanż Kowaliowa z Alvarezem 2 lutego, 35-letni Rosjanin ma nowego trenera Buddy’ego McGirta i to może być impuls dla niego” – dodał podopieczny trenera Grzegorza Krawczyka.

 

Bilety na galę MB Boxing Night: „Wojna Domowa” dostępne na ebilet.pl!

 

O gali MB Boxing Night: „Wojna Domowa”:

 

Po galach z cyklu Polsat Boxing Night oraz wydarzeniu "Noc Wojowników" przyszła pora na kolejne pięściarskie święto. Grupa MB Promotions prowadzona przez Mateusza Borka organizuje kolejne sportowe wydarzenie. Poprzednie wydarzenia organizowane przez MB Promotions cieszyły się wielkim zainteresowaniem i przede wszystkim przyniosły sporą dawkę sportowych emocji stojących na najwyższym poziomie. 22 grudnia z pewnością poziom zostanie utrzymany, a tytuł gali – „Wojna Domowa” - zapowiada konfrontacje polsko-polskie, które z pewnością podniosą jeszcze o kilka stopni temperaturę konfrontacji.

 

W walce wieczoru dojdzie do konfrontacji na szczycie kategorii półciężkiej w naszym kraju. W bardzo ciekawie zapowiadającym się pojedynku Robert Parzęczewski (21-1, 14 KO) zmierzy się z Dariuszem Sękiem (27-4-3, 9 KO). Popularny "Arab" miał bardzo intensywne pierwsze półrocze - stoczył trzy pojedynki walcząc praktycznie miesiąc za miesiącem. Bardziej doświadczony Sęk będzie dla niego jednak największym i najbardziej wymagającym rywalem w karierze Parzęczewskiego.

 

Wystąpią także lokalni Rafał Grabowski (3-0, 1 KO) oraz Michał Żeromiński (13-4-1, 1 KO). W karcie walk znalazło się również miejsce dla rewanżowego starcia Damiana Wrzesińskiego (14-1-2, 5 KO) z Michałem Chudeckim (11-2-2, 3 KO). Pierwsza ich konfrontacja nie przyniosła rozstrzygnięcia, a obaj pięściarze zapowiadają jeszcze lepsze widowisko i tym razem nie zamierzają werdyktu pozostawiać w rękach sędziów.

 

Na ringu pojawi się również niepokonany i niezwykle doświadczony Damian Jonak (40-0-1, 21 KO), którego rywalem będzie Andrew Robinson (21-4-1, 6 KO).

 

Karta walk gali "Wojna Domowa":

 

Robert Parzęczewski (21-1, 14 KO) vs Dariusz Sęk (28-4-3, 10 KO)

Damian Jonak (40-0-1, 21 KO) vs Andrew Robinson (21-4-1, 6 KO)

Adam Balski (12-0, 8 KO) vs Sergiej Radczenko (7-2, 2 KO)

Michał Żeromiński (13-4-1, 1 KO) vs Mikołaj Vovk (13-3, 9 KO)

Łukasz Wierzbicki (16-0, 6 KO) vs Twaha Kiduku (13-3-1, 7 KO)

Michał Chudecki (11-2-2, 3 KO) vs Damian Wrzesiński (14-1-2, 5 KO)

Rafał Grabowski (3-0, 1 KO) vs Kamil Młodziński (9-2-4, 5 KO)

IM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie