Ajax Amsterdam wygrał 8:0!

Piłkarze Ajaksu Amsterdam urządzili sobie w niedzielę trening strzelecki. W meczu 16. kolejki Eredivisie rozbili przed własną publicznością De Graafschap 8:0!

Ajax Amsterdam goni PSV Eindhoven w tabeli, dlatego nie może sobie pozwolić na potknięcia. Niedzielny mecz miał więc zdecydowanego faworyta.

Kibice obejrzeli aż osiem goli. Już do przerwy gospodarze prowadzili 3:0, jednak wciąż było im mało. W drugich 45 minutach dorzucili pięć goli. Najwięcej strzelili Hakim Ziyech i Daley Blind. Obaj skompletowali po hat-tricku.

To najbardziej efektowne zwycięstwo Ajaksu Amsterdam w tym sezonie i jednocześnie najwyższe od 18 marca 2001 roku, kiedy wygrał ze Spartą Rotterdam 9:0.

Ajax Amsterdam - De Graafschap 8:0 (3:0)

Bramki: Dusan Tadić 18, Noussair Mazraoui 25, Hakim Ziyech 32, 62, 69, Daley Blind 65, 75, 90