EBL: Spójnia Stargard nawet się nie starała. W fatalnym stylu uległa Stelmetowi

W ostatnim meczu 10. kolejki rozgrywek Energa Basket Ligi Spójnia Stargard przegrała ze Stelmetem Enea BC Zielona Góra 59:85 (9:21, 15:24, 23:18, 12:22). Goście nawet nie musieli się wysilać, bo gracze Spójni sprawiali wrażenie już przed meczem pogodzonych z porażką. To był zdecydowanie ich najgorszy mecz w bieżącym sezonie. Mało punktów i wyjątkowo niski procent skuteczności. Trener Krzysztof Koziorowicz ma o czym myśleć.

34 procent skutecznych rzutów, zaledwie 59 zdobytych punktów. Gracze ze Stargardu naprawdę w niedziele się nie postarali. Tak fatalnego występu nie pamiętają ich najstarsi kibice. Dziewiąte w sezonie zwycięstwo przyszło więc Stelmetowi wyjątkowo łatwo, można powiedzieć, zostało podane na tacy. Gracze Spójni nie radzili sobie w żadnym elemencie, fatalnego obrazu ich gry nie zatrze nawet krótki zryw w trzeciej kwarcie, bo pozwolił on tylko nieco zniwelować rozmiary porażki.

Kibice z Zielonej Góry mają powody do zadowolenia, ale i do zmartwień. Podczas niedzielnego spotkania kontuzji kolana nabawił się Darko Planinić. Do końcówki trzeciej kwarty Chorwat był najskuteczniejszym zawodnikiem zielonogórzan, zdobył 18 punktów. Na razie nie wiadomo czy uraz jest poważny.

Spójnia Stargard - Stelmet Enea BC Zielona Góra 59:85 (9:21, 15:24, 23:18, 12:22)

Spójnia Stargard: Anthony Hickey 15, Norbertas Giga 13, Marcin Dymała 7, Wojciech Fraś 6, Shane Richards 6, Piotr Pamuła 4, Hubert Pabian 3, Nick Madray 3, Dawid Bręk 2.

Stelmet Enea BC Zielona Góra: Darko Planinic 18, Michał Sokołowski 16, Adam Hrycaniuk 12, Gabe Devoe 11, Filip Matczak 8, Przemysław Zamojski 8, Zeljko Sakic 5, Łukasz Koszarek 3, Jarosław Mokros 2, Kacper Mąkowski 2