Liverpool lepszy od Manchesteru United! Miażdżące statystyki hitu Premier League

Piłkarze Liverpoolu zdeklasowali Manchester United w statystykach, ale długo musieli walczyć, by zakończyć hit 17. kolejki Premier League z kompletem punktów. Udało się to dzięki dwóm trafieniom rezerwowego Xherdana Shaqiriego.

Dla wielu mogło to być zaskakujące, ale po raz ostatni Liverpool pokonał u siebie Manchester United w Premier League we wrześniu 2013 roku. Wtedy gola strzelił Daniel Sturridge, a na boisku biegali tacy piłkarze jak Jose Enrique czy Iago Aspas. To miało zmienić się w niedzielnym hicie 17. kolejki.

Od samego początku gospodarze praktycznie nie schodzili z połowy rywali. Strzelali niemal z każdej pozycji, co jakiś czas wykonywali rzuty rożne, ale brakowało wykończenia. David de Gea skapitulował jednak dopiero w 24. minucie. Zagranie Fabinho trafiło do Sadio Mane, a Senegalczyk wpakował piłkę do siatki. To był jego pierwszy gol w lidze od października.

Goście nie mieli nic do powiedzenia, ale w końcu szczęście się do nich uśmiechnęło. Wystarczył jeden atak, by Alisson popełnił fatalny błąd, wypuszczając piłkę po dośrodkowaniu Romelu Lukaku. Najsprytniej w polu karnym zachował się Jesse Lingard i mieliśmy 1:1. Od 33. minuty do zakończenia pierwszej połowy przewaga Liverpoolu nie była już tak wyraźna.

Wszystko wróciło do normy po przerwie. Po godzinie gry tylko Alisson oraz Georginio Wijnaldum nie spróbowali pokonać de Gei! Liverpool w całym meczu oddał ponad 30 strzałów! Dopiero jednak próba rezerwowego Xherdana Shaqiriego zakończyła się golem. Świetnym dryblingiem popisał się Mane, który łatwo ograł Andera Herrerę, a Szwajcar po prostu dopadł do piłki i przy pomocy szczęścia (rykoszet) pokonał de Geę.

"The Reds" dalej atakowali i chwilę później rozstrzygnęli losy tego spotkania. Po raz kolejny uderzył Shaqiri, po raz kolejny piłka odbiła się od gracza United i po raz kolejny wylądowała w siatce.

Statystyki są druzgocące. 35:6 w strzałach, 13:2 w rzutach rożnych... Najważniejsze jednak, że gracze Juergena Kloppa wygrali 3:1 i wrócili na pierwsze miejsce w tabeli Premier League.

Liverpool - Manchester United 3:1 (1:1)

Bramki: Mane 24, Shaqiri 73, 80 - Lingard 33.

Liverpool: Alisson - Clyne, Lovren, Van Dijk, Robertson - Wijnaldum, Fabinho, Keita (70 Shaqiri) - Salah, Firmino, Mane (84 Henderson).

Manchester United: De Gea - Darmian, Bailly, Lindelof - Dalot (46 Fellaini), Herrera (79 Martial), Matic, Young - Lingard (85 Mata), Lukaku, Rashford.

Żółte kartki: Dalot, Lukaku.