ME piłkarek ręcznych: Holandia górą w meczu o trzecie miejsce

Piłka ręczna

Holandia pokonała w Paryżu Rumunię 24:20 (15:8) w meczu o brązowy medal mistrzostw Europy piłkarek ręcznych. W finale, który rozpocznie się o godz. 17.30 gospodarz turnieju Francja zmierzy się z Rosją.

Mecz był wyrównany tylko do 12. minuty, potem Holenderki - srebrne medalistki poprzednich ME w 2016 roku w Szwecji - systematycznie powiększały przewagę, która przed przerwą urosła do siedmiu goli. W drugiej połowie kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku.

Najwięcej bramek dla zwyciężczyń zdobyły: Estevana Polman 7 i Nycke Groot 5, a w ekipie rumuńskiej, w której składzie zabrakło kontuzjowanej Cristiny Neagu - w ostatnich latach uznawanej za najlepszą piłkarkę ręczną świata - najskuteczniejsza okazała się Valentina Ardean-Elisei 6.

Obrończynie tytułu Norweżki zajęły piąte miejsce po piątkowej wygranej ze Szwecją 38:29. Polskę sklasyfikowano na 14. pozycji.