Ondrasek żegna się z Krakowem

Piłka nożna
Ondrasek żegna się z Krakowem
fot. Cyfrasport

Wszystko wskazuje na to, że piątkowy mecz z Lechem Poznań może być ostatnim spotkaniem Zdenka Ondraska w Wiśle Kraków. Czeskiemu piłkarzowi z końcem roku kończy się umowa z klubem i nie zostanie przedłużona. Ondrasek planuje przeprowadzkę do Stanów Zjednoczonych, tam ma grać dla FC Dallas. Czy wystąpi w spotkaniu z Lechem jeszcze nie wiadomo, może bowiem pauzować za nadmiar kartek. Wisła zastanawia się nad złożeniem odwołania, ale w obecnej sytuacji finansowej klubu, może to być zbyt kosztowne.

W niedzielę informację o tym, że w najbliższym czasie kolejny czeski piłkarz trafi do MLS, na Twitterze zamieścił David Zíka. To piłkarski menedżer, pracujący dla agencji Global Sports.

O ile wpis Ziki jest enigmatyczny, o tyle Portal "iSport.cz" pisze wprost, że do Stanów Zjednoczonych przeniesie się Ondrasek, który ma podpisać kontrakt z FC Dallas.

 

 

 

Wisła Kraków ma ogromne problemy finansowe, klub lada dzień może ogłosić upadłość. Z pewnością w tej chwili nie stać jej na przedłużenie umowy z Ondraskiem, który w obecnym sezonie spisuje się doskonale. Czeski napastnik zdobył 11 bramek i w klasyfikacji strzelców Lotto Ekstraklasy zajmuje drugie miejsce. W miniony piątek w Płocku poprowadził "Białą Gwiazdę" do zwycięstwa 2:1 nad Wisłą, dwukrotnie pokonując bramkarza gospodarzy. Prawdopodobnie w najbliższy piątek Ondrasek pożegna się z kibicami krakowskiej Wisły, gdy ta podejmować będzie drużynę Lecha Poznań. Czy Czech wystąpi w tym meczu? Teoretycznie ma pauzować za nadmiar żółtych kartek, ale wiślacy zastanawiają się nad odwołaniem od decyzji sędziego meczu w Płocku. Nie wiadomo jednak, czy to zrobią, bo koszt złożenia apelacji sięga dwóch tysięcy złotych. W obecnej sytuacji finansowej klubu to spory wydatek.            

WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie