W niedzielę informację o tym, że w najbliższym czasie kolejny czeski piłkarz trafi do MLS, na Twitterze zamieścił David Zíka. To piłkarski menedżer, pracujący dla agencji Global Sports.

O ile wpis Ziki jest enigmatyczny, o tyle Portal "iSport.cz" pisze wprost, że do Stanów Zjednoczonych przeniesie się Ondrasek, który ma podpisać kontrakt z FC Dallas.

 

 

 

Wisła Kraków ma ogromne problemy finansowe, klub lada dzień może ogłosić upadłość. Z pewnością w tej chwili nie stać jej na przedłużenie umowy z Ondraskiem, który w obecnym sezonie spisuje się doskonale. Czeski napastnik zdobył 11 bramek i w klasyfikacji strzelców Lotto Ekstraklasy zajmuje drugie miejsce. W miniony piątek w Płocku poprowadził "Białą Gwiazdę" do zwycięstwa 2:1 nad Wisłą, dwukrotnie pokonując bramkarza gospodarzy. Prawdopodobnie w najbliższy piątek Ondrasek pożegna się z kibicami krakowskiej Wisły, gdy ta podejmować będzie drużynę Lecha Poznań. Czy Czech wystąpi w tym meczu? Teoretycznie ma pauzować za nadmiar żółtych kartek, ale wiślacy zastanawiają się nad odwołaniem od decyzji sędziego meczu w Płocku. Nie wiadomo jednak, czy to zrobią, bo koszt złożenia apelacji sięga dwóch tysięcy złotych. W obecnej sytuacji finansowej klubu to spory wydatek.